Sposób na prezent ślubny

Sposób na prezent ślubny

Wedding consultant No Comment
prezenty ślubne przed ślubem przygotowania do ślubu

Prezenty ślubne… temat rzeka. Mimo, że dość dużo zostało napisane na ich temat, to one wciąż potrafią spędzić sen z powiek. Takie mamy czasy, że teraz ciężko zadowolić Młodą Parę. Osobiście jestem zwolenniczką listy prezentowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć wpadki i przy okazji nie zwariować biegając od sklepu do sklepu. Sezon ślubny właśnie się rozpoczyna, tak więc i my wracamy do tematu prezentów ślubnych.

Koperta

Numerem jeden wśród prezentów ślubnych nadal pozostaje koperta. Jej zawartość w dużej mierze uzależniona jest od indywidualnych możliwości finansowych, od tego czy na wesele wybieramy się solo czy z osobą towarzyszącą, a także od pokrewieństwa z Młodą Parą. Im bliżej nowożeńców jesteśmy, tym bardziej hojni powinniśmy być. Koperta jest wygodnym rozwiązaniem, bo pozwala zaoszczędzić czas na szukanie wymyślnego prezentu. Dajemy pieniądze i po sprawie. Poza tym, Młodzi lubią dostawać gotówkę, gdyż mogą wtedy przeznaczyć ją na co tylko chcą.

A jeśli nie koperta…

Jeśli uważacie, że koperta jest mało romantyczna i elegancka, możecie postawić na coś innego. Ale lepiej wcześniej podpytać Młodych, czy byliby zadowoleni z określonej rzeczy i czy aby na pewno jej potrzebują. W momencie, kiedy Młodzi są na etapie urządzania mieszkania, możecie podarować im jakiś fajny gadżet. Ale niech to nie będzie odkurzacz czy mikser, tylko coś bardziej wyszukanego. Fajnym pomysłem na oryginalny prezent jest podarowanie przygody. Tego typu upominki cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Znając upodobania lub marzenia Młodych, możemy podarować im naprawdę fajną zabawę. Może to być na przykład lot balonem lub szalona przejażdżka Ferrari. Może to być weekend w Spa lub elegancka kolacja w luksusowej restauracji.

Prezent od świadka

Świadek pełni bardzo ważną rolę na ślubu, dlatego też prezent od niego powinien być równie ważny i wyjątkowy. Nie chodzi tu jednak, aby prezent był drogi. Trzeba pamiętać, że świadek i tak robi dużo dla Młodych zarówno przed ślubem, jak i w trakcie wesela. Prezent od świadka powinien być prezentem „od serca”. Świadkowie mogą pokusić się o takie prezenty, jak stylowy album ze zdjęciami, dobry alkohol, kolekcjonerskie wydanie płyt, do wina, kieliszki z grawerem, kosz prezentowy, obraz na płótnie, itp.

Prezenty od chrzestnych

Wbrew pozorom, rodzice chrzestni wcale nie musza zaciągać kredytów, aby kupić prezent ślubny. Oczywiście znane są historie, kiedy to chrzestni kupują nowożeńcom samochód, wycieczkę zagraniczną, mieszkanie czy eleganckie meble. To jednak dary oderwane od rzeczywistości, bowiem mało kogo stać na taki wydatek. Chrzestny powinien kupować prezent zgodnie z możliwościami finansowymi. Jeśli chrzestny może wydać „tylko” 300 złotych, to Para Młoda powinna być wyrozumiała. Rodzice chrzestni mogą złożyć się nie tyle na podróż poślubną, ale na przykład na jakiś miły wyjazd weekendowy. Mogą wspólnie kupić jakieś fajne gadżety do nowego mieszkania lub zakupić niezbędny sprzęt, którego Młodzi jeszcze nie posiadają.

Prezenty od dziadków

Dziadkowie zazwyczaj dają w prezencie ślubnym kopertę. W niej widnieje zazwyczaj kwota 300-700 zł. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Dziadkowie mogą również wziąć na raty jakiś wybrany przez Młodych prezent.

Zostaw komentarz