Co zamiast tradycyjnej księgi dla gości?

Co zamiast tradycyjnej księgi dla gości?

Wedding consultant No Comment
przed ślubem przygotowania do ślubu przyjęcie weselne

co zamiast księgi gości

Księga dla gości, do której wpisuje się życzenia dla Młodych, to dziś obowiązkowy element każdego wesela. A co jeśli Młodzi nie chcą zwykłej książki, bo wydaje im się zbyt nudna? Oczywiście macie do tego prawo. Całkiem pokaźne grono gości weselnych również nie przepada za tego typu książkami i wymiguje się od czynienia do nich wpisów. Bo nie wiedzą co napisać, bo wydaje im się, że brzydko piszą. Powodów jest wiele. Całe szczęście istnieje wiele interesujących i oryginalnych alternatyw dla klasycznej księgo gości. Co warto wybrać? Poniżej znajdziecie kilka propozycji. Może któryś z pomysłów spodoba wam się w sposób wyjątkowy i zechcecie przemycić go na swoje wesele 🙂

  1. Monogramy

Pokaźnych rozmiarów monogramy do podpisania i zawieszenia na ścianie we wspólnym mieszkaniu to świetna alternatywa dla zwykłej książki. Taki monogram wygląda bardzo nowocześnie i na pewno będzie fajnie zdobić wspólne gniazdko. Takim monogramem może być np. pierwsza litera waszego wspólnego nazwiska. Jeśli postaracie się, żeby była odpowiednio duża wówczas podpisy wszystkich gości na pewno się zmieszczą.

  1. Mapa świata

Wpisy na mapie świata w postaci obrazu to kolejna fajna alternatywa dla książki dla gości. Jeśli lubicie podróże i gadżety z nimi związane, ta propozycja jest w sam raz dla was! Zamiast mapy możecie użyć stojącego globusa.

  1. Walizka z karteczkami

Stylowa walizka utrzymana w stylu vintage i wypełniona pustymi karteczkami do zapisania to kolejna opcja na życzenia. Wszystkie życzenia będą pozostawać pod kluczem i będą dostępne tylko dla was – nowożeńców. Opcja ta jest i intymna i na pewno bardzo romantyczna. A taką walizkę możecie później wsunąć chociażby pod łóżko w sypialni.

  1. Polaroidy

Polaroidy na weselach stały się modne już jakiś czas temu. Są dla gości fajną zabawą, a dla nowożeńców świetną pamiątką. Gotowe polaroidy mogą posłużyć jako karteczki na życzenia. Na zdjęciach będzie łatwiej dopisać gościom życzenia i komentarz. Gotowe polaroidy z życzeniami można później wkleić do jakiegoś fajnego albumu i gotowe.

  1. Kamyki

Krótkie życzenia zapisane na kamykach? A czemu nie! Nie mogą to być jednak byle jakie kamyki, tylko białe, w miarę duże i gładkie. W momencie kiedy goście podpiszą się na kamykach będziecie mogli wrzucić je do szklanej misy lub innego pojemnika i ustawić na szafce jako ozdobę.

  1. Korki po winie

A jeśli nie kamyki, to może korki po winie. Wiele osób je kolekcjonuje wrzucając do szklanego naczynia. Wy też tak możecie robić. Zamiast jednak zbierać puste korki, wypełnijcie je w trakcie wesela podpisami gości. Wówczas będziecie mieć fajną pamiątkę na długie lata.

 

Zostaw komentarz