Zaproszenia ślubne – jak powinna wyglądać treść, a także kiedy i jak je wręczać

Zaproszenia ślubne – jak powinna wyglądać treść, a także kiedy i jak je wręczać

Wedding consultant No Comment
przed ślubem przygotowania do ślubu zaproszenia ślubne
Pinterest

Pinterest

Nie jest tajemnicą, że jednym z ważniejszych elementów w przygotowaniach ślubnych są zaproszenia. Poza tym, że graficznie powinny współgrać z charakterem młodej pary, jak również klimatem wydarzenia, powinny także odpowiednio brzmieć i zostać właściwie wręczone w stosownym czasie. Co to oznacza? Wbrew pozorom wybór zaproszeń jest kwestią najłatwiejszą. O wiele więcej problemów sprawiają informacje, jakie powinna znaleźć się w takim zaproszeniu oraz forma doręczenia zaproszenia.

Zacznijmy od treści… Pamiętajcie, że zaproszenie na ślub musi zawierać pewne informacje. Poza imionami i nazwiskami nowożeńców, powinny znaleźć się w nich: data i godzina uroczystości, miejsce uroczystości, jak również miejsce przyjęcia weselnego, numer telefonu zarówno panny młodej, jak i pana młodego oraz prośba o potwierdzenie przybycia.

Wypisując zaproszenie należy przestrzegać kilku zasad. Jeśli zapraszacie małżeństwo, które ma dzieci dobrze jest napisać: „Państwo Malinowscy z rodziną”. Jeśli chcecie zaprosić samo małżeństwo bez dzieci, napiszcie: „Pan i Pani Malinowska”. Jeśli zapraszacie przyjaciela lub przyjaciółkę i zezwalacie na to, by przyszła z partnerem/partnerką, napiszcie: „Jan Kowalski z osobą towarzyszącą/Anna Nowak z osobą towarzyszącą”

Pinterest

Pinterest

Miłym (a czasami i niezbędnym) akcentem w zaproszeniu jest szczegółowa mapka z dojazdem do kościoła i miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie ślubne lub wesele. Pamiętajcie tylko, aby taki plan znajdował się na dodatkowej kartce, dołączonej do zaproszenia.

Ważny jest także sposób adresowania kopert. Niby sprawa błaha, a jednak… Dobrze jest każdą kopertę zaadresować własnoręcznie, w sposób wyraźny i estetyczny. Adres napisany na komputerze lub maszynie nie będzie wyglądał zbyt dobrze, dlatego też lepiej poświęcić trochę czasu i kopertę zaadresować odręcznie.

Jeśli chodzi o termin wysłania zaproszenia, to dobrze jest zająć się tym na miesiąc, a nawet i dwa przed uroczystością. Jeśli wasz ślub ma miejsce w sezonie wakacyjnym, warto powiadomić o tym gości jeszcze wcześniej. Pamiętajcie, że goście potrzebują czasu na to, by odpowiednio przygotować się do waszego ślubu: kupić kreację, prezent, ewentualnie zaplanować urlop.

Co do kwestii wręczania zaproszeń, to warto trzymać się tradycji i każde zaproszenie wręczyć osobiście. Wizyta w domu dziadków, bliskiej rodziny i przyjaciół będzie bardzo pozytywnie odebrana. Zaplanujcie więc tak czas, aby móc każdego odwiedzić osobiście. Droga pocztowa dopuszczalna jest wyłącznie w przypadku dalszych znajomych i osób, które mieszkają dość daleko od was.

 

Zostaw komentarz