Czego NIE kupować w prezencie ślubnym

Czego NIE kupować w prezencie ślubnym

Wedding consultant No Comment
blog ślubny prezenty ślubne przed ślubem przygotowania do ślubu
źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wybierając się na ślub bliskich lub znajomych często stajemy przed dylematem: jaki prezent ślubny kupić. Niby nie powinno spędzać to snu z powiek, a jednak… Czasami wybór właściwego prezentu jest prawdziwą zmorą. Zazwyczaj chcemy wypaść w oczach Młodych jak najlepiej i pochwalić się kreatywnością. Niestety bardzo często ta „kreatywność” sprawia, że zaliczamy prezentową wpadkę. Biorąc pod uwagę fakt, że lato to gorący sezon ślubów i wesel, warto przyjrzeć się prezentom ślubnym. W dzisiejszym poście nie zajmiemy się jednak tym, jaki prezent na ślub wybrać, ale jakiego nie wybierać tak, żeby nie zaliczyć wpadki.

  1. Obrazy

Nawet jeśli jesteście znawcami sztuki i doskonale wiecie, co akurat jest modne, nie powinniście kupować w prezencie obrazów. Dlaczego? Po pierwsze, to co podoba się Wam, nie musi spodobać się Młodym. Poza tym, taki prezent ślubny może zostać odebrany jako ingerencja w wystrój wspólnego mieszkania Młodej Pary. Pamiętajcie, że czasami sztuka (choć cenna) może stać się balastem, z którym Młodzi nie będą wiedzieli co zrobić.

  1. Biżuteria

Świecidełka niech Młodzi kupują sobie sami. W końcu najlepiej znają swoje potrzeby i gusta. Poza tym biżuteria nie jest dobrze widziana. Ta bardzo droga – wprowadzi Młodych w zakłopotanie i będą czuli się zobowiązani, aby w przyszłości się odwdzięczyć. Z kolei ta tania, może wywołać niesmak i zażenowanie. Lepiej nie ryzykować.

  1. Kosmetyki

Nie ma chyba nic gorszego, niż podarowanie kosmetyków w prezencie ślubnym. Tego typu „gadżety” są dobre na prezent urodzinowy, imieninowy czy z okazji Bożego Narodzenia. Podarowane z okazji ślubu po prostu nie wyglądają zbyt dobrze. Pamiętajcie, że nawet bardzo drogie kosmetyki mogą zupełnie nie spodobać się Pannie Młodej, czy Panu Młodemu.

  1. Meble

Meble to kolejny ryzykowny pomysł. Podobnie jak w przypadku obrazów, możemy minąć się z gustem Młodych i tylko przysporzyć im problemu. Poza tym, po co meblować im mieszkanie na siłę. Niech zrobią to we własnym zakresie, według własnego pomysłu.

  1. Gadżety erotyczne

Chyba najgorszy pomysł, na jaki w ogóle można wpaść. To, co wypada podarować z okazji wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego, niekoniecznie nadaje się na prezent ślubny. Akcesoria erotyczne mogą rozbawić Młodych, a mogą też wprawić ich w zakłopotanie.

  1. Akcesoria dla dziecka

Wiele osób wpada na pomysł, aby w prezencie ślubnym podarować wyprawkę dla dziecka. Moim zdaniem nie jest to ani czas, ani okazja na tego typu prezenty. Jeśli dziecko będzie w drodze, wówczas podarujecie stosowany upominek. Ślub to stanowczo za wcześnie, aby dawać tego typu prezenty. Młodzi mogą to odczytać, jako wywieranie presji, że natychmiast powinni zdecydować się na potomstwo. Nie jest to zbyt eleganckie. Pamiętajcie, że prezent na ślub ma być dla Młodych, a nie dla ich przyszłych dzieci, teściów czy kogoś tam jeszcze.

Jeśli naprawdę chcecie podarować oryginalny, nietuzinkowy i niepowtarzalny prezent ślubny, lepiej zajrzyjcie tutaj: http://www.katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-slubny .

Zostaw komentarz