S.O.S dla bolącego brzucha

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Narządy jamy brzusznej są niezwykle wrażliwe na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy złapią nas nieprzyjemne skurcze brzucha. Przykrą dolegliwość może wywołać wszystko. Przyczyny bólu brzucha mogą być różne. Mogą być wywołane alergią na jakiś produkt, niestrawnością lub stresem. Dlaczego Wam o tym piszę tu – na blogu ślubnym? Bo bardzo często napięcie nerwowe i stres, jakie towarzyszą przygotowaniom ślubnym, a później samej uroczystości przekładają się na dokuczliwe bóle i skurcze brzucha. Oczywiście, każda z nas inaczej reaguje na sytuacje stresowe. Jednakże u większości napięcie (również to przed ślubem) objawia się bólem brzucha właśnie. A chyba żadna z was nie chciałaby iść do ślubu z bólem brzucha? Taki dyskomfort odebrałby całą radość z tego jakże pięknego wydarzenia. Dobrze więc jeśli będziecie przygotowane na sytuację awaryjną i w razie bólu brzucha, będziecie wiedzieć, co robić.

Domowe sposoby na bóle brzucha

  1. Terapia ciepłem

Ciepło potrafi przynieść ukojenie w bólu, dlatego też w momencie kiedy tylko poczujecie nieprzyjemne skurcze brzucha, przygotujcie sobie ciepły kompres. Najlepiej do jego zrobienia wykorzystać termofor lub poduszkę elektryczną. Jeśli nie posiadacie ich w domu, sięgnijcie po zwykłą butelkę i napełnijcie ją ciepłą (nie gorącą!) wodą. Okład przyłóżcie na bolące miejsce na około 15-20 minut.

  1. Delikatny masaż

Bóle brzucha wynikające ze stresu pomoże zminimalizować delikatny masaż brzucha. Brzuch można masować zarówno na sucho, jak i przy użyciu olejku lub oliwki. Można też zafundować sobie masaż podczas kąpieli czy pod prysznicem. Najważniejsze, żeby masaż wykonywać ruchami kolistymi, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Można również delikatnie uciskać brzuch i go podszczypywać. Ale nie za mocno! Tego typu zabiegi rozluźnią spięte mięśnie będące źródłem problemu i tym samym przyniosą pożądaną ulgę.

  1. Napary z ziółek

Rozkurczowo, a więc i przeciwbólowo działają też herbatki ziołowe. Najlepsze rezultaty przynoszą napary z szałwii, melisy lub rumianku, które oprócz tego, że wykazują właściwości rozkurczowe, pomagają również się wyciszyć i uspokoić. Obolałemu brzuchowi ulgę przyniesie także napar z mięty pieprzowej.

  1. Leki rozkurczowe

Powyższe sposoby na walkę ze skurczami brzucha warto uzupełnić także lekami o działaniu przeciwbólowym i rozkurczowym. Jednym z najbardziej skutecznych, jednocześnie bezpiecznych leków jest Buscopan. Łagodzi ból i dyskomfort związany ze skurczem mięśni gładkich lub kolką. W przeciwieństwie do innych leków, nie maskuje bólu, ale działa dokładnie tam, gdzie ból powstaje. Buscopan nie otumania i nie powoduje efektów ubocznych. Z powodzeniem możecie po niego sięgać w każdej chwili (nawet przed najważniejszą uroczystością waszego życia).

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *