Urodowe pogotowie, czyli jak zwalczyć opryszczkę na ustach przed ślubem…

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Przygotowania do najważniejszego dnia w życiu trwają w najlepsze, emocje i szczęście sięgają zenitu, a na Twoich ustach właśnie pojawiła się opryszczka? Spokojnie! Takie rzeczy niestety się zdarzają. Zamiast zamykać się w łazience i panikować, radzę zabrać się do działania. Bo opryszczka na ustach mimo, że potrafi zepsuć wszystko, a zwłaszcza dobre samopoczucie, jest słabszym od Ciebie przeciwnikiem i zazwyczaj daje się pokonać w oka mgnieniu. Wystarczy tylko podjąć się odpowiedniej z nią walki i… po sprawie 🙂

Opryszczka na ustach lubi pojawiać się z zaskoczenia i to najczęściej przed takimi ważnymi wydarzeniami, jak ślub. Dlaczego? Na pewno nie dlatego, że jest złośliwa. Po prostu tego typu niespodzianki zazwyczaj biorą się z osłabienia organizmu, zmęczenia, wyczerpania i stresu. A przecież przygotowania do ślubu są chyba najbardziej stresujące i wyczerpujące, prawda? Najważniejsze, że opryszczkę można pokonać i można zrobić to jeszcze przed ślubem. W jaki sposób?

Zacznijmy od tego, że opryszczka na ustach jest łatwiejsza w zlikwidowaniu, jeśli znajduje się w początkowej fazie. Dlatego też w momencie, kiedy zauważysz pierwsze symptomy opryszczki – zacznij działać. Pamiętaj, że już delikatne zaczerwienienie na wardze może świadczyć o problemie. To właśnie z tego zaczerwienienia za chwilę powstanie grudka, która pozostawiona sama sobie, dość szybko przekształci się w bolesne pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. Do tego momentu lepiej nie czekać.

Jeśli zauważysz, że coś niepokojącego dzieje się w okolicy ust, zastosuj preparaty przeciwwirusowe. Jeśli nie masz pod ręką specjalnych środków, możesz posmarować chore miejsce umoczoną w wodzie tabletką polopiryny. Oczywiście możesz też zastosować kremy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Jednakże nic tak nie zdziała cudów jak plastry na opryszczkę (np. COMPEED).

COMPEED – najlepsze rozwiązanie na opryszczkę
źródło: www.compeed.pl
źródło: www.compeed.pl

Plastry COMPEED można stosować na każdym etapie rozwoju opryszczki, co oczywiście jest wielkim plusem. Najlepiej jednak zastosować je już przy pierwszych objawach, np. gdy wystąpi uczucie mrowienia lub swędzenia na ustach lub na wargach pojawi się delikatne zaczerwienienie. Wówczas możecie być pewne, że do dnia ślubu nie będzie śladu po opryszczce.

Pojedynczy plasterek działa nieprzerwanie aż do 12 godzin. Nie tylko szybko leczy zmiany opryszczkowe, ale także minimalizuje ryzyko powstania nieestetycznego strupa na ustach, co nie zawsze jest takie pewne przy zastosowaniu maści czy kremu. Poza tym taki plasterek, w przeciwieństwie do maści, jest w pełni niewidoczny na ustach. Nie zwraca na siebie uwagi i tym samym nie przyciąga wścibskich spojrzeń.

 

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *