Jak dobrać odpowiedni prezent na ślub

Jak dobrać odpowiedni prezent na ślub

Wedding consultant No Comment
blog ślubny prezenty ślubne przed ślubem przygotowania do ślubu
źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wybranie właściwego prezentu ślubnego nie jest takie proste, jak się wydaje. Bardzo często czynność ta potrafi spędzić sen z powiek. Bo co wybrać, żeby wszyscy byli zadowoleni? Idealny prezent na ślub nie istnieje. Oczywiście niektórzy radzą, żeby Młodym w prezencie podarować coś dla domu, bo to zawsze się przyda. Niestety w dzisiejszych czasach, Młodzi, którzy decydują się na ślub są już ustawieni i tak naprawdę nie potrzebują do szczęścia kolejnego miksera, odkurzacza czy żelazka. Poza tym, osobiście radziłabym unikać tego typu prezentów. W dzisiejszych czasach nie są postrzegane zbyt dobrze.

Złota zasada w kupowaniu prezentów brzmi: nie kupuj komuś prezentu, którego sama nie chciałabyś dostać. I z drugiej strony – nie kupuj czegoś, o czym Ty marzysz, bo niekoniecznie ta druga osoba marzy o tym samym. Czego jeszcze nie kupować w prezencie ślubnym?

  1. Prezenty zbyt osobiste

Bielizna, kosmetyki, perfumy – to nie są idealne rzeczy na prezent ślubny. Tego typu gadżety możemy wręczyć komuś bardzo bliskiemu (np. mamie z okazji Dnia Matki, czy siostrze z okazji jej Urodzin). Nigdy na ślub!

  1. Prezenty praktyczne

Kiedyś patelnia czy czajnik były produktami na wagę złota i każdy je kupował wybierając się na ślub. Dziś Młodzi kręcą nosem na tego typu prezenty, bo wolą kupić je sobie sami, według własnego gustu i uznania. O ile na liście życzeń nie znajdują się przedmioty AGD – nie kupujcie ich. W ten sposób unikniecie rozczarowania ze strony Nowożeńców.

  1. Bardzo drogie rzeczy

Nawet jeśli stać nas na zafundowanie Młodym bardzo drogiej rzeczy, tudzież ekskluzywnej wycieczki – nie róbmy tego. Jeśli Młoda Para nie jest nam bardzo bliska, wówczas może poczuć się skrępowana i zobowiązana do rewanżu.

  1. Kłopotliwe prezenty

Nigdy nie kupujemy w prezencie ślubnym zwierząt. Nawet jeśli wiemy, że Młodzi lubią małe pieski czy kotki, tego typu prezentów nie robimy! Nie ma co uszczęśliwiać innych na siłę.

  1. Alkohol

Elegancki alkohol jest często dawany w prezencie. O ile fajnie sprawdza się przy okazji urodzin czy imienin, jako prezent na ślub nie wygląda już zbyt dobrze.

Co więc kupić?

Prezent na ślub powinien odzwierciedlać naszą sympatię wobec Młodej Pary, a także naszą życzliwość i szacunek. Powinien też współgrać z potrzebami Młodych lub spełniać ich marzenia. Nie ma niczego złego w zapytaniu Młodych, co chcieliby otrzymać w prezencie ślubnym. Jeśli trafimy w marzenia Młodych, wówczas docenią nasz trud i wysiłek w znalezieniu rzeczy idealnej.

Pamiętajmy – jeśli Młodzi nie uprzedzili nas wcześniej, co chcieliby dostać, wówczas z powodzeniem możemy podarować kopertę z pieniędzmi, które Młodzi przeznaczą na dowolny cel.

Jeśli Młodzi są osobami nam bliskimi, dokładnie znamy ich charaktery, plany, marzenia, wówczas w prezencie ślubnym możemy podarować coś bardziej szalonego, np. skok ze spadochronem, przejażdżkę skuterem wodnym, lot szybowcem lub romantyczny lot balonem. Tego typu prezenty święcą w ostatnim czasie triumfy i co ciekawe – są bardzo pożądane przez Młodych.

Fajne pomysły na oryginalny prezent na ślub znajdziecie tutaj: http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-slubne

Zostaw komentarz