Zamiast kwiatka upominek w postaci…

Zamiast kwiatka upominek w postaci…

Wedding consultant No Comment
blog ślubny prezenty ślubne przed ślubem
pinterest

pinterest

Tradycją jest, że w dniu ślubu Młodą Parę obdarowujemy prezentami i kwiatami, składając przy tym życzenia szczęścia na nowej drodze życia. Ale tradycja to jedno, a nowoczesne podejście do pewnych spraw to drugie. Obecnie Nowożeńcy coraz częściej rezygnują z tradycyjnych wiązanek i zamiast nich proszą o coś bardziej praktycznego i trwalszego. A jeśli Młodzi życzą sobie czegoś innego, niż tzw. cięte kwiaty, to nie można tego zlekceważyć. Co zatem podarować Młodym w dniu ich ślubu? Oto kilka sprawdzonych rozwiązań… 

Kwiatek doniczkowy

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Jeśli Młodzi w zaproszeniu ślubnym nie sprecyzowali czym chcieliby zostać obdarowani, możecie pozostać w temacie kwiatów. Jednakże zamiast tych ciętych, które szybko zwiędną, kupcie nietuzinkowy kwiatek doniczkowy. Nie mam tu na myśli paprotki czy kaktusa – co to, to nie! 🙂 Ale np. ładny storczyk zada już szyku, a i w domu Młodych będzie miłą dla oka ozdobą.

Książki

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Jeśli Młodzi są zagorzałymi fanami literatury, książki będą doskonałym zamiennikiem kwiatów. Dobrze jest jednak znać gusta Młodych tak, żeby nie podarować czegoś z zupełnie „innej parafii”. Jeśli Nowożeńcy nie napiszą w zaproszeniu o jakie książki im chodzi, wówczas możemy delikatnie ich o to podpytać.

Filmy na DVD lub płyty CD

źródło: pinterest

źródło: pinterest

A jeśli nie książki to może płyty z filmami lub muzyką? Zapaleni kinomani na pewno ucieszą się z pierwszej opcji. Z kolei melomanii będą zachwyceni opcją drugą. Dzięki tego typu prezentom zamiast wiązanek będą mogli stworzyć naprawdę pokaźną i imponującą kolekcję na długie romantyczne wieczory.

Dobre wino

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Wiele par zamiast kwiatów prosi o butelkę wina. Trzeba przyznać, że jest to dość fajny pomysł jeśli chce się stworzyć swoją własną mini winiarnię. Poza tym dobrego wina nigdy nie za dużo. Romantycznych wieczorów na nowej drodze życia będzie w końcu co nie miara 🙂 Prezent w postaci wina na pewno się nie zmarnuje

Los szczęścia

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Nie od dziś wiadomo, że szczęściu trzeba pomagać. Dlatego też wiele Młodych Par zamiast kwiatów woli dostać kupon lotto. Prawdopodobieństwo wygranej może i nie jest zbyt duże, jednakże zawsze warto próbować. Jeśli każdy gość przyniesie ze sobą kupon lotto, to kto wie, co się wydarzy.

Słodkie co nie co

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Duża część Nowożeńców prosi również o słodkie kąski, które później może przekazać dzieciom albo z domów dziecka albo z ubogich rodzin. Zamiast słodyczy można również podarować zabawki.

Zostaw komentarz