Co zamiast kwiatów dla Pary Młodej?

Co zamiast kwiatów dla Pary Młodej?

Wedding consultant No Comment
prezenty ślubne
co zamiast kwiatów na ślub - bombonierki

źródło: http://makro.pl

Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, że Młodzi w zaproszeniach ślubnych proszą swoich gości o nieprzynoszenie wiązanek kwiatów na ich ślub. Nie chcą dostać kilkudziesięciu wiązanek, które zostaną rozdane rodzinie i wcale nie będą długo cieszyć nowożeńców. Nie zawsze wiemy co w takiej sytuacji zrobić, dlatego już spieszę z pomocą. Wbrew pozorom możliwości jest całe mnóstwo. Kwiaty to nie jedyny drobiazg, którym można obdarować Młodych po wyjściu z kościoła. Zamiast kwiatów na ślub z powodzeniem możemy przynieść coś, co da się zjeść lub wypić, przeczytać czy posłuchać. Poniżej znajdziecie kilka najpopularniejszych propozycji.

  1. Kupony Totolotka

Kto z nas nie marzy o wygraniu w totka? Oczywiście jeden kupon nie jest gwarancją wygranej. Kilkanaście kuponów już bardziej przybliża do spełnienia marzeń. Tak więc zamiast kwiatów, podarujcie Młodym kilka sztuk kuponów. Kto wie, może akurat los się do nich uśmiechnie? Nawet jeśli nie wygrają miliona, to na pewno trafienie „szóstki’ będzie też niezłym prezentem. Próbować zawsze warto! A Młodzi na 100% docenią taki upominek.

  1. Wino

Kolejną alternatywą dla kwiatów jest wino. Butelka dobrego trunku zajmuje wysokie miejsce na liście prezentów ślubnych. Młodzi przychylnym okiem spoglądają na winko. Trunek ten może dość długo leżakować w piwnicy i uprzyjemniać Młodym wieczory. Oczywiście decydując się na wino w prezencie postarajcie się wybrać te z wyższej półki. Na pewno taki gest zostanie doceniony przez nowożeńców. Młodzi otwierając wino do obiadu lub kolacji na pewno będą wspominać ten wyjątkowy dzień, w którym zostali trunkiem obdarowani.

  1. Kawa

W momencie kiedy Młodzi są wyjątkowymi smakoszami kawy, zamiast kwiatów można podarować im zapas ulubionej kawy. Taki prezent przyda się zawsze.

  1. Bombonierki

Fajną propozycją, jednocześnie alternatywą dla kwiatów są bombonierki (kliknij). Większość z nas lubi łakocie. Młodzi na pewno będą zadowoleni ze słodkości, dzięki którym jeszcze bardziej osłodzą wspólne chwile. Tak jak w przypadku wina, warto wybrać bombonierki z nieco wyższej półki, w jakimś fajnym opakowaniu. Można też zdecydować się na coś prostszego, ale za to sprawdzonego, jak np. Ptasie Mleczko. Gwarantuję, że Młoda Para będzie zachwycona. Bombonierki to zawsze fajne rozwiązanie. Na pewno przydadzą się do popołudniowej kawki i… na pewno nie zmarnują się jak kwiaty.

  1. Książki

Książek nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli Młodzi lubią czytać przed snem. Możecie zdecydować się na zakup serii ulubionego autora Młodych lub postawić na coś zupełnie nowego. Nie kupujcie książek z kategorii poradników. A już na pewno nie kupujcie książek dotyczących ciąży czy wychowania dzieci. Jeśli Panna Młoda będzie chciała sięgnąć po tego typu literaturę, to na pewno sama sobie kupi.

  1. Filmy DVD

Czy znacie lepszą propozycję na wspólne wieczory niż dobre filmy na DVD? No, może i są przyjemniejsze rozwiązania, ale przecież nie samą miłością człowiek żyje 😉 Filmy na DVD na pewno przydadzą się każdemu. Wiele filmów ogląda się teraz online, ale kultowe pozycje warto mieć w domu na płytach. Samemu czasem szkoda wydać pieniądze na coś, co można obejrzeć w sieci. Ale prezent w postaci kolekcji filmów na pewno sprawi radość nowożeńcom.

  1. Karnety, vouchery

Kolejną alternatywą dla kwiatów są vouchery lub karnety. Najlepiej, aby były to bony prezentowe, dzięki którym Młodzi będą mogli spędzić wspólnie czas i cieszyć się swoją obecnością. Możecie więc podarować karnet na masaż dla dwojga, voucher na skok ze spadochronem, wizytę w parku linowym, lot balonem, bilety do teatru, itp. Możliwości jest naprawdę dużo.

 

Zostaw komentarz