Ceremonia ślubna. Czego nie powinniśmy robić w kościele

ślub w kościele

Mimo, że ślub jest wydarzeniem dość ekscytującym i obfitującym w rozmaite emocje, to jednak nie można zapominać o tym, że pewne rzeczy dzieją się w miejscach, w których panują ściśle określone standardy, nakazy i zakazy. Mowa tu oczywiście o kościele. W trakcie ceremonii kościelnej należy przestrzegać pewnej etykiety. I o tym dzisiaj potraktujemy na blogu. 

Po pierwsze – dress code

Głębokie dekolty, odkryte ramiona czy zbyt krótkie mini nie są mile widziane w takim miejscu, jak kościół. Zadbajcie więc o to, aby strój nie był zbyt wyzywający. Śmielsze kreacje warto zostawić sobie na wesele. Do kościoła jednak należy wybrać coś bardziej stonowanego.

Po drugie – punktualność

Mówi się, że czas to pieniądz, ale tak naprawdę nie o pieniądz tu chodzi. Spóźnienie się na ceremonię zaślubin jest po prostu niekulturalne i w złym guście. Dotyczy to zarówno Młodej Pary, jak i gości. Zarówno jedni, jak i drudzy powinni pojawić się w kościele na czas tak, żeby nikt nie musiał na nich czekać. W kościele dobrze jest być na około 15 minut przed rozpoczęciem uroczystości, żeby upewnić się, że wszystko gra.

Po trzecie – wymieszanie gości

Mieszanie gości od zawsze uznawane było za miły gest. Podział gości na tych od Panny Młodej i tych od Pana Młodego nie wygląda zbyt dobrze i wprowadza niepotrzebne bariery. O tego typu kwestię powinni zadbać świadkowie. Oni również powinni postarać się o to, aby goście zajęli miejsca w pierwszych ławkach i nie uciekali na koniec kościoła.

Po trzecie – atrakcje

Wszelkiego rodzaju atrakcje mające na celu urozmaicenie uroczystości zaślubin powinny być zaplanowane i odbywać się poza kościołem.

Po czwarte – Pan Młody może pocałować Pannę Młodą

Pocałunek Młodych jest miłą tradycją, jednakże ten w kościele powinien być utrzymany w dobrym guście. Zamiast namiętnego pocałunku, dobrze jest ograniczyć się do subtelnego całusa.

Po piąte – poczekalnia

Goście uroczystości zaślubin powinni wiedzieć, że na Parę Młodą jeszcze przed ślubem czeka się w kościele, a nie przed nim. Z kolei w momencie, kiedy Młodzi wychodzą z kościoła, powinni znaleźć się na zewnątrz i tam na nich czekać, suto obsypując ryżem lub monetami na szczęście.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *