Jak i czym udekorować tort weselny?

tort weselny
źródło: https://pl.pinterest.com/

Tort to nieodłączny element przyjęcia weselnego. Większość tradycyjnych (piętrowych) tortów dekorowana jest figurkami Młodej Pary. Są jednak pary, które szukają bardziej nowoczesnych rozwiązań i starają się dekorować swoje torty w mniej konwencjonalny sposób. Czym zatem ozdobić tort, jeśli nie tradycyjną figurką? Oto kilka propozycji!

  1. Ramka ze zdjęciem

Ramka ze zdjęciem na szczycie tortu? A czemu nie! Na pewno taka ozdoba będzie wyglądać nietuzinkowo i zaskoczy gości. Oczywiście nie chodzi tu o dużą i ciężką ramkę, a jej mniejszy i lżejszy odpowiednik. Malutkie ramki można dostać nie tylko w sklepach fotograficznych. Coraz więcej sklepów z gadżetami ślubnymi ma je w swojej ofercie.

  1. Druk 3D

To dość nowoczesna sprawa, ale za to pozwala wykazać się kreatywnością. Najmodniejsze są napisy wydrukowane na drukarce 3D. Napisać można wszystko: imiona nowożeńców, kocham cię, itp. Taki napis ma jeszcze jedną zaletę. Nie musi wylądować w koszu, a może stać się fajną pamiątką na przyszłość.

  1. Masa cukrowa

Figurki z masy cukrowej wyglądają bardzo fajnie i co ważne – są pyszne! Zamiast więc wyrzucić je do kosza, z powodzeniem można je zjeść. Młodzi chrupiący się wzajemnie? To na pewno będzie dobrze smakować! 😉

  1. Figurki LEGO

Fajnym pomysłem są też figurki pary młodej wykonane z klocków LEGO. Takie figurki można zamówić w Internecie. Można też, zamiast tradycyjnej pary nowożeńców, wybrać postaci nawiązujące do Waszego wyglądu, zainteresowań, albo motywu przewodniego wesela. Ciekawie? Z całą pewnością tak!

  1. Dekoracje papierowe

Dekoracje przygotowane z dobrej jakości kartonu będą trwałe i ładne. Z papieru można wykonać wszystko – parę młodą, kwiaty nawiązujące do wiązanki ślubnej panny młodej, mini girlandy. To naprawdę fajny i świeży pomysł!

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *