Jak wybrać idealną salę weselną w Toruniu? Praktyczne porady

sala weselna

Przygotowania do ślubu oznaczają pełne napięcia oczekiwanie na prawdopodobnie najwspanialszy dzień w życiu, ale także są pełne pracy i wymagają podjęcia wielu ważnych decyzji. Poszukiwania sali weselnej to jedno z tych zadań, od którego powodzenia zależy zadowolenie pary młodej oraz gości. Warto więc bardzo uważnie przyjrzeć się różnym możliwościom i to szybko – przynajmniej rok przed planowanym terminem ślubu. Najlepsze sale na przyjęcia weselne są bowiem oblegane i pary rezerwują je z olbrzymim wyprzedzeniem.

Poszukiwania sali weselnej – od czego zacząć?

Poszukiwania sali zacząć warto od tego, co wydaje się oczywiste, czyli od decyzji, gdzie odbędzie się ślub. Zazwyczaj pary decydują się na ślub w miejscu, z którego pochodzi panna młoda, ewentualnie pan młody, jeśli okolice jego zamieszkania bardziej przypadły parze do gustu lub młodzi łączą z nią swoją przyszłość. Rzadko zdarza się, by ślub odbywał się daleko od rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy przecież muszą na niego dojechać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w Toruniu brali ślub mieszkańcy Krakowa, Warszawy czy Lublina.
Kiedy już określimy miejsce, a także wybierzemy kościół lub urząd, warto przyjrzeć się okolicznym salom weselnym. Nie chodzi jedynie o typowe sale bankietowe, czy wciąż popularne remizy, ale także o hotele, które dysponują odpowiednią salą, mają zaplecze kuchenne, a także oferują noclegi i inne udogodnienia dla gości. Na początku można zapoznać się ze stroną internetową hotelu i restauracji, warto poszperać na forach internetowych w poszukiwaniu dobrych opinii osób już doświadczonych, lub zdecydować się na miejsce, które znamy, a zachwyciło nas atmosferą, wyglądem, podejściem do klienta, czy piękną okolicą, w jakiej się znajduje.

Jak dobrać salę weselną do liczby osób?

Nie bez znaczenia jest także wielkość sali weselnej. W ofercie sal zawsze znaleźć można informację o tym, jak wiele osób jest ona w stanie pomieścić i wybrać tę optymalną. Małe przyjęcie w olbrzymiej sali nie tylko będzie kosztowne, ale goście mogą czuć się przytłoczeni nadmiarem przestrzeni. Z kolei ciasna sala, w której goście są stłoczeni i nie mają swobody, może popsuć humor uczestnikom wesela. W weselnej sali swobodnie muszą zmieścić się stoły, krzesła, a goście powinni mieć miejsce na wygodne siedzenie, chodzenie, oraz… tańczenie.

Zadbaj o odpowiednią ilość miejsca do tańczenia

Oprócz miejsc przy stole liczy się także to przeznaczone do tańczenia. Na parkiecie powinna panować pełna swoboda i należy założyć, że impreza rozwinie się tak dobrze, że wszyscy goście będą radośnie pląsać, bawić się i tańczyć do białego rana. Trzeba im to umożliwić i rezerwując salę dokładnie sprawdzić, czy pomieści ona odpowiednią ilość weselnych, dobrze bawiących się gości.

Zastanów się nad wystrojem

Na nastrój w sali weselnej wpływ ma nie tylko nastawienie gości i pary młodej, ale także jej wystrój. Dobrze przygotowana sala weselna musi wyglądać niezwykle uroczyście i elegancko, krzesła i stoły powinny być przystrojone idealnie czystymi tkaninami, ściany i sufity mogą opływać w tiule, nie może zabraknąć też kwiatów. Aby uzyskać pełną harmonię we wnętrzu, potrzeba dekoratora i florysty (osobno lub jednocześnie), który rozpozna potrzeby pary młodej, pozna ich oczekiwania, upodobania do kolorów, kwiatów i ich gust estetyczny, a później idealnie wyrazi je w dekoracjach. Para młoda może zdecydować się na zatrudnienie specjalisty, który zajmie się wystrojem sali, może też skorzystać z doświadczeń pracowników sali weselnej. To często w sali jest osoba, która zajmuje się wybieraniem, wieszaniem dekoracji, układaniem kwiatów w porozumieniu z florystą i samą parą młodą. Współpraca przynosi ogromne korzyści – sala jest elegancka i wyjątkowa, perfekcyjnie przygotowana na przyjazd gości.

Wypróbuj proponowane menu

Czasy, kiedy na weselne przyjęcie gotowało się potrawy samodzielnie, odeszły w niepamięć. Obecnie menu przygotowuje firma cateringowa albo załoga restauracji, w której urządzamy wesele. Zazwyczaj proponuje ona bardzo szeroki wybór dań tradycyjnych polskich, regionalnych, ale także bardziej egzotycznych. To, co wybierzemy, zależy już tylko od naszych osobistych upodobań. Obiad, gorące i zimne przystawki, kolacja, posiłek dla tych gości, którzy tańczą do rana, desery i oczywiście tort to typowe składowe weselnego menu. Aby mieć pewność, że proponowane dania na pewno są smaczne, można nawet umówić się na degustację! Warto spróbować dań, które chcemy podać gościom, by mieć pewność, że na pewno będziemy z nich zadowoleni.

Zadbana i zielona okolica sali weselnej to dodatkowy atut

Wydawać by się mogło, że przestronna, piękna sala weselna, smaczne menu i parkiet zachęcający do tańczenia wystarczą, by podjąć decyzję o rezerwacji. Jednak warto przyjrzeć się też okolicy, w której sala na przyjęcie weselne się znajduje. Goście bardzo chętnie spacerują, zwłaszcza kiedy pogoda dopisuje, jest ciepło, przyjemnie i zielono. Zadbany ogród przylegający do sali weselnej może służyć także jako fantastyczne tło dla ślubnych i weselnych zdjęć. Sala weselna na uboczu, a nie w centrum miasta to także dobry wybór, który gwarantuje gościom ciszę, spokój i wygodę, także tę związaną z dojazdem.

Zadbaj o nocleg dla gości z dalekich stron

Jak już wcześniej wspomniano, wesela zazwyczaj urządza się w pobliżu miejsca swojego pochodzenia, jednak nie wszyscy goście mieszkają w okolicy. Żeby mogli uczestniczyć w tak uroczystym dniu, cieszyć się ze ślubu oraz bawić na weselu, muszą mieć miejsce na pozostawienie swoich rzeczy, na ubranie się i przygotowanie do uroczystości, a później na odpoczynek zanim wyruszą do swoich domów. Zadbanie o nocleg gości jest więc dla nich nie tylko ułatwieniem, ale także wyrazem szacunku i podziękowaniem za ich uczestnictwo w uroczystości oraz zabawie. Noclegi powinny być na tyle blisko, by goście nie musieli wynajmować taksówek. Najlepiej więc sprawdza się sala restauracyjna w hotelu, który oferuje wygodne miejsca noclegowe. Te można zarezerwować jednocześnie z salą bankietową i obsługą kucharzy oraz kelnerów.

Przeczytaj dokładnie, co masz gwarantowane w pakiecie, a za co musisz dopłacić

Kiedy sala już została wybrana, mamy wizję dekoracji, a proponowane dania z menu weselnego smakują niebiańsko, pozostało podpisanie umowy. W każdej umowie, jaką proponuje sala weselna, powinny być oczywiście dane osobowe, termin rezerwacji sali, łącznie z wyznaczonymi godzinami, ale także wypunktowane wszelkie dodatkowe usługi. Jeśli sala oferowała zapewnienie dekoracji i kwiatów, obsługę kelnerską, darmowy parking dla gości, każda z tych usług powinna zostać wyszczególniona. Niezbędna jest też informacja dotycząca wysokości i terminu wpłaty zaliczki oraz ostateczna cena za wesele. Bez tego nie należy podpisywać umowy. Jeśli w treści znajdują się przypisy i gwiazdki, nie rozumiemy pewnych sformułowań lub nie jesteśmy ich pewni, możemy zawsze zwrócić się o poradę do prawnika. W dobrych, polecanych salach weselnych nie jest to jednak konieczne. Umowa powinna być klarowna, napisana prostym językiem i nie może zawierać niczego, co nie jest dla nas jasne.

Wesele w hotelu – dobre rozwiązanie dla lubiących wygodę

Poznaj ofertę hotelu Nad Rzeczką z Torunia: http://hotelnadrzeczka.pl/10/sala-weselna-hotel-torun

Przyszła para młoda, która decyduje się na tradycyjny ślub z weselem, nie może narzekać na brak ofert sal bankietowych, weselnych, restauracji, a nawet lokali strażackich. Warto jednak zastanowić się, czego oczekuje od sali i jakie potrzeby będą mieli goście weselni. Uroczystość weselna w hotelu z restauracją wydaje się mieć same atuty: na miejscu jest zaplecze do gotowania i przyrządzania potraw, są kucharze i kelnerzy, którzy doskonale znają to miejsce, jest profesjonalna obsługa sali, a także są miejsca noclegowe, które pozwalają uczestnikom wesela, w tym także młodej parze, na odpoczynek. W czasie zabawy wszelkie rzeczy należące do weselników są bezpieczne, a ich samochody zaparkowane na hotelowym parkingu. Sala weselna w hotelu oferuje również śniadanie dla gości, którzy po przespaniu kilku godzin, szykują się do powrotu do swoich domów. Rezerwując salę weselną, można także skorzystać z pomocy dekoratorki wnętrz czy zaznajomionego z hotelem florysty. Biorąc pod uwagę powyższe atuty, urządzanie wesela w sali hotelowej wydaje się wyjściem optymalnym, wygodnym i niezwykle korzystnym dla wszystkich uczestników weselnej biesiady.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *