Idealna sukienka na ślub cywilny

źródło: zara.com
źródło: zara.com

Dziś o sukienkach na ślub cywilny. Wbrew pozorom, wybranie idealnej kreacji do Urzędu Stanu Cywilnego potrafi również potrafi być bardzo kłopotliwe. Nie da się ukryć, że wybór nie jest łatwy, mimo że przy ślubie cywilnym nie ma ścisłych wymagań dotyczących dress code’u. Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny? Oto kilka podpowiedzi.

Kolorystyka

Sukienki na ślub cywilny powinny być utrzymane w jasnych odcieniach. Sprawdzają się beże, biel oraz wszystkie pastele. Pięknie wyglądają rozbielone różne i błękity. Dozwolone są również sukienki w bardziej śmiałych i odważnych kolorach, jak fuksja, czerwień czy kobalt. Niemile widziana jest natomiast czerń. Kolor ten kojarzy się w naszej kulturze ze smutkiem i żałobą, dlatego nie wkładamy go na ślub.

Klasyczna czy strojna?

Sukienka na ślub cywilny nie musi być tak wytworna jak suknia ślubna kupowana na uroczystość kościelną. Wiele panien młodych nie chce jednak rezygnować z wyjątkowej, strojnej sukni, w której mogą poczuć się jak księżniczki – w końcu to jedyna taka okazja w życiu! Jeśli chcesz pójść do ślubu cywilnego w wytwornej, balowej sukni z gorsetem – nic nie stoi na przeszkodzie. Ale uwaga. Jeśli wybierzesz bardzo strojną suknię ślubną, pamiętaj o tym, żeby dobrać do niej stonowane dodatki. Zasada: co za dużo, to niezdrowo wciąż obowiązuje! Lepiej założyć mniej biżuterii czy ozdób, niż na własnym ślubie wyglądać jak żywa choinka.

Długa czy krótka?

Kolejnym dylematem panien młodych jest długość sukienki. A tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakim kroju czujemy się najlepiej. Jeśli mamy nogi modeli – warto je wyeksponować. Jeśli wolimy ukryć dół sylwetki, powinnyśmy wybrać sukienkę do kostek, ale za to z ładnym dekoltem lub odsłaniającą ramiona. Od jakiegoś już czasu, wiele panien młodych stawia na długie, zwiewne sukienki, bo takie są nie tylko ładne, ale i modne. W tym sezonie najmodniejsze są sukienki maxi z obniżoną linią ramion. Tego typu sukienkę możesz z powodzeniem wybrać na własny ślub.

Cena nie ma znaczenia

Sukienka na ślub cywilny wcale nie musi być droga. Aby ładnie wyglądać nie musimy zaciągać kolejnej pożyczki na kolejną kreację ślubną. Obecnie wiele sieciówek ma w swojej ofercie sukienki, które z powodzeniem można założyć na własny ślub. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym sezonie szalenie modne są sukienki koronkowe i z haftami, w sklepach takich jak ZARA, H&M czy Stradivarius znajdziemy ich całe mnóstwo!

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *