Idealny welon. Idealny kolor sukni ślubnej

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Idealna sukna ślubna to taka, która podkreśla naszą urodę, maskuje ewentualne niedoskonałości, a także współgra z naszym charakterem i osobowością. W wyborze sukni ślubnej bardzo ważne jest dobranie fasonu, który będzie współgrał z naszą figurą i jej atutami. Wybierajcie sukienki, które skupiają się na atutach, a nie mankamentach figury. Tylko wtedy będziecie wyglądać perfekcyjnie, a więc tak, jak sobie wymarzyłyście.

Nie wiem czy wiecie, ale w wyborze sukni poza fasonem, bardzo ważny jest także kolor. Coraz więcej panien młodych odchodzi od czystej bieli na rzecz tej przygaszonej. Czy słusznie? Zaraz się tym zajmiemy. Chcę jeszcze tylko wspomnieć o welonie, który jest niezbędnym dodatkiem do sukni ślubnej. Poniżej podpowiem wam, jak wybrać ten najbardziej idealny.

Który odcień bieli wybrać?

Klasyczny kolor bieli, choć dziś mało popularny, to jednak wciąż uchodzi za najbardziej elegancki. Niestety, czysta biel nie posłuży każdej pannie młodej. Nie każda kobieta będzie wyglądała w niej korzystnie. Idealnie czysta biel to propozycja dla kobiet, które mają oliwkowy odcień karnacji. Doskonale sprawdzi się zarówno o brunetek, jak i blondynek – pod warunkiem, że będą one miały śniadą cerę. Sukni w kolorze czystej bieli powinny unikać dziewczyny i kobiety o alabastrowej, jasnej karnacji.

Zgaszona biel to bezpieczna propozycja dla każdego typu cery i każdego jej odcienia. W sukniach w kolorze ecru doskonale prezentować się będą panie o oliwkowej karnacji, jak również bardzo jasnej skórze. Nawet panie z ciemnymi włosami i bardzo jasną cerą będą prezentować się perfekcyjnie w sukniach ecru lub śmietankowych.

Perfekcyjny welon

Zazwyczaj do wyboru mamy dwie opcje: welon długi lub krótki. Długie welony to idealna propozycja dla pań o bardziej obfitych kształtach. Ale uwaga! Duża pupa czy krągłe biodra nie zaakceptują welonu wielowarstwowego lub z koronkowymi wstawkami. Lepiej jest wybrać długi i prosty welon, bez żadnych ozdób, bo tylko on ładnie wydłuży i optycznie wysmukli sylwetkę.

Panie o filigranowej sylwetce powinny wybierać krótkie welony. O ile suknia ślubna nie jest zbyt strojna, welon może być ozdobiony koronką lub haftem. Krótkie welony to świetny dodatek do sukni w stylu retro. Świetnie sprawdzą się też w przypadku sukienek nowoczesnych w wydaniu bardzo ozdobnym. Krótkie cięcie nie zasłoni detali sukienki i tym samym nie pozbawi jej uroku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *