Kupujemy obrączki

Obrączki (źródło: pinterest)
Obrączki (źródło: pinterest)

W gorączce przygotowań ślubnych nie można zapomnieć o jednym, a mianowicie o obrączkach. Są one najważniejszym elementem uroczystości. Stanowią coś na znak symbolu. Symbolizują wierność i trwałość uczuć… No, przynajmniej mają to robić…

Obrączki z ozdobnymi diamencikami (źródło: pinterest)
Obrączki z ozdobnymi diamencikami (źródło: pinterest)

Wybór obrączek nie jest taki prosty, jak się wydaje. Kiedyś dostępne były tylko obrączki złote i takie też kupowano. Dziś ich oferta na rynku jest ogromna. Znane marki jubilerskie prześcigają się w swoich propozycjach. W gablotach sklepowych prężnie prezentują swe wdzięki obrączki wykonane z białego złota, jak i złota żółtego, obrączki wykonane z platyny, jak i pół na pół, czyli ze złota białego i żółtego jednocześnie. W dzisiejszych czasach do wyboru mamy również obrączki błyszczące oraz matowe, gładkie i we wzorek, z ozdobnymi kamieniami (diamencikami), jak i bez nich.

Wybierając obrączkę warto kierować się nie tylko względami estetycznymi i własnym wyczuciem piękna, ale również trwałością produktu. Najpopularniejsze obecnie są obrączki z białego złota, jednakże do najbardziej trwałych zaliczają się platynowe. Niestety, za te ostatnie trzeba dość słono zapłacić.

Jeśli zdecydujecie się na kamień do obrączki, wybierzcie brylant, gdyż to właśnie on jest najtrwalszy. Oczywiście szmaragdy i szafiry prezentują się ładnie, aczkolwiek szybko się zużywają.

Obrączki złote z osobistym grawerem (źródło: pinterest)
Obrączki złote z osobistym grawerem (źródło: pinterest)

Wybierając między obrączką klasyczną, a nowoczesną, zdecydujcie się na tę pierwszą. Dlaczego? Bo klasyka zawsze będzie w modzie i nigdy z niej nie wyjdzie. Jeśli chcecie, aby wasze obrączki były wyjątkowe, postawcie na indywidualny grawer, który uczyni je niepowtarzalnymi.

A co z szerokością obrączki? Dziś bardzo modne są te cieniutkie. Subtelne w wyrazie i niezwykle delikatne prezentują się elegancko i z klasą. Sama jestem zwolenniczką subtelności i delikatności, dlatego też to właśnie je najchętniej bym wam poleciła. Z drugiej strony wiem, że im grubsza obrączka, tym bardziej trwała i wytrzymała. Cóż… w tej kwestii wybór nie jest prosty. Sami musicie zdecydować. Pamiętajcie tylko, aby wybrana przez was obrączka była wygodna w noszeniu. Od dnia ślubu będzie towarzyszyć wam na co dzień i w każdej sytuacji…

Wiele par przy wyborze obrączek zastanawia się nad tym, czy obydwie muszą być takie same, czy mogą stylem odbiegać od siebie. Przyjęło się, że obrączki powinny pochodzić z tej samej bajki, jednakże coraz częściej odchodzi się od tej zasady. Młodzi wybierają obrączki takie, które najbardziej im się podobają i pasują do ich indywidualnego stylu. I wcale nie jest to zły zabieg. Jeśli pan młody lub pani młoda woli prostotę, dobrze by było, żeby taką właśnie obrączkę wybrał/a. W przeciwnym razie nie będzie się dobrze czuł/a w jej towarzystwie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *