Najgorętsze trendy ślubne na sezon 2014

pinterest
pinterest

Trendy ślubne zmieniają się prawie tak często, jak te w codziennej modzie. Czasami trudno za nimi nadążyć. Niestety chcąc mieć ślub jak z bajki i na światowym poziomie, warto je śledzić. Po dość zachowawczym sezonie 2013, przychodzi czas na sezon obfitujący w kolory, pióra i koronki. Poniżej znajdziecie dokładną listę rzeczy „must have” na sezon ślubny 2014. Dacie się skusić?

1. Fiolety, granaty, błękity i cytrusy

W roli głównej: granatowe obrusy (źródło: pinterest)
W roli głównej: granatowe obrusy (źródło: pinterest)

W sezonie 2014 te właśnie kolory będą królować w dekoracjach. Dotyczy to zarówno wystrojów wnętrz, zastaw stołowych, jak również obrusów, kwiatów. Co ciekawe, również w tych barwach najmodniejsze będą suknie dla druhen. Jeśli nie boicie się charakternych kolorów, postawcie na fiolety i granaty. Jeśli zaś wolicie barwy cieplejsze, zdecydujcie się na żółcie, pomarańcze lub czerwienie.

2. Wzorzyste torty ślubne

Tort ślubny w najmodniejszej kolorystyce sezonu (źródło: pinterest)
Tort ślubny w najmodniejszej kolorystyce sezonu (źródło: pinterest)

W tym roku prawdziwym hitem były torty składające się z pojedynczych babeczek lub jak kto woli muffinek. W tym roku prawdziwym szaleństwem będą torty bogato zdobione, przypominające dzieła sztuki. Istotna będzie nie tylko kolorystyka, ale także tekstura tortu.

3. Pióra

Suknia ślubna zdobiona piórami (źródło: pinterest)
Suknia ślubna zdobiona piórami (źródło: pinterest)

Kolorowe i strojne pióra to niekwestionowany hit sezonu 2013. Najwięksi projektanci mody bardzo chętnie po nie sięgali i ozdabiali nimi nie tylko odzież, ale i dodatki: torebki, opaski do włosów, paski, a nawet i naszyjniki. W roku 2014 pióra znów będą numerem jeden, ale tym razem w modzie ślubnej. Pojawią się na sukniach panien młodych oraz w wystrojach sal weselnych. Można śmiało powiedzieć, że świat „Wielkego Gatsby’ego” powraca i to w wielkim stylu.

4. Retro

Welon w stylu vintage (źródło: pinterest)
Welon w stylu vintage (źródło: pinterest)

Silną tendencją w roku 2014 będzie styl retro (vintage). Pojawi się on głównie w kwestii ubioru Państwa Młodych. U niej zaakcentuje się poprzez wyraziste welony, tiary i suknie nawiązujące do lat 20. U niego zaś w postaci eleganckiej muszki.

5. Koronka

Suknia zdobiona koronkowym dekoltem z tyłu (źródło: pinterest)
Koronkowa suknia ślubna (źródło: pinterest)

Poza piórami, o których pisałam wyżej, silnym trendem będzie też koronka. Niezwykle elegancka i stylowa ozdobi suknie panien młodych, jak również ich bukiety ślubne.

6. Styl rustykalny

Przyjęcie weselne pod gołym niebem (źródło: pinterest)
Przyjęcie weselne pod gołym niebem (źródło: pinterest)

Raz na jakiś czas styl rustykalny przybiera na sile i tak też będzie w tym roku. Co za tym idzie, bardzo modne będą wesela pod gołym niebem (np. w ogrodach) oraz przyjęcia ślubne organizowane w stodołach.

7. Podświetlane neony

Dekoracje świetlne (źródło: pinterest)
Dekoracje świetlne (źródło: pinterest)

Świecące dekoracje to idealny pomysł dla par, które chcą zawrzeć związek małżeński z pompą, w stylu Hollywood. To także doskonały pomysł dla par, które choć przez jeden dzień chcą poczuć się jak prawdziwe gwiazdy kina. Numerem jeden będą neony z imionami nowożeńców lub z ich inicjałami.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *