Jak dbać o obrączki ślubne?

pinterest
pinterest

W ostatnim poście radziłam wam, czym się kierować przy wyborze obrączek, a raczej, jakie wybrać, aby te przetrwały z wami długie lata. Dziś postanowiłam napisać wam, w jaki sposób dbać o obrączki, by nigdy nie straciły na swej świetności.

Niestety z obrączkami jest tak, że bez względu na to, z jakiego materiału są zrobione, prędzej czy później nieco się zniszczą. Jeśli nie będziecie o nie dbać, zniszczenie to nastąpi szybciej, niż przypuszczacie.

Pierwszym, o co należy zadbać to czyszczenie obrączek. Najlepiej robić to przy użyciu specjalnych produktów przeznaczonych do czyszczenia biżuterii. W specjalistycznych sklepach bez problemu dostaniecie również odpowiednie ściereczki i chusteczki do czyszczenia wyrobów biżuteryjnych. Warto nabyć także specjalne tkaniny do polerowania obrączek.

Jeśli nie posiadacie specyfików do czyszczenia biżuterii, obrączki możecie wyczyścić zanurzając je w wodzie z kropelką mydła w płynie. Obrączki możecie wyczyścić również przy użyciu miękkiej szczoteczki do zębów dodając odrobinę pasty do zębów. Pamiętajcie, aby dokładnie wyczyścić miejsca pomiędzy kamieniami (o ile wasze obrączki takowe posiadają), gdyż to właśnie tam gromadzi się najwięcej kurzu i zanieczyszczeń. Na koniec należy pamiętać o obfitym opłukaniu, a następnie wysuszeniu obrączek.

Dobrym rozwiązaniem jest również udanie się do jubilera, który sprawi, że wasza biżuteria odzyska swój dawny urok i blask. Jubiler może sprawdzić także, czy kamienie w waszych obrączkach są nadal dobrze umocowane, czy nie wypadną, itp.

Aby mieć pewność, że nigdy nie zgubicie swoich obrączek, zwłaszcza podczas czynności domowych, kiedy to najczęściej je zdejmujecie, znajdźcie dla nich odpowiednie miejsce, gdzie zawsze będziecie je zostawiać. Może to być na przykład mała szkatułka lub ozdobne pudełeczko. Może to być także mała ozdobna tacka albo talerzyk. Ja swoją obrączkę, zanim schowam w szkatułce, wkładam dodatkowo do materiałowego woreczka. Dzięki temu mam pewność, że nigdy się nie zarysuje i zawsze będzie odpowiednio chroniona.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *