Toskania – raj dla nowożeńców

Toskania (Pinterest)
Toskania (Pinterest)

Są takie miejsca na mapie świata, gdzie powietrze pachnie inaczej, jedzenie smakuje lepiej, a życie staje się piękniejsze. Są takie miejsca, w których świeżo poślubieni czują się wyjątkowo dobrze. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia słoneczna Toskania.

Już sama nazwa „Toskania” jest prawdziwą muzyką dla uszu… To chyba jeden z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej romantycznych zakątków Włoch. Wyobraźcie sobie tylko piękne wzgórza pokryte winnicami, cudowne gaje oliwne, pola pokryte smukłymi cyprysami i zapierające dech w piersiach maleńkie średniowieczne miasteczka na wzniesieniach, które wydają się być stworzone dla zakochanych. Prawda, że brzmi wyjątkowo? I mimo, że region ten ma charakter rolniczy, to jednak nie brakuje w nim smaczków turystycznych. Nie bez powodów Toskania uważana jest za najważniejsze centrum turystyki na świecie. Regionalna kuchnia i wina cieszą się ogromną popularnością, a zabytki i znane na całym świecie muzea przyciągają zwiedzających z rozmaitych zakątków ziemi. Toskania słynie z łagodnego klimatu i wszechobecnego słońca.

Toskania (Pinterest)
Toskania (Pinterest)
Toskania (Pinterest)
Toskania (Pinterest)

 

Toskania słynie nie tylko z pysznej kuchni, słońca, wybornego wina i zachwycających krajobrazów, ale także z wybitnych mieszkańców, którzy dawien dawna zaszczycali miejscowych swoją obecnością. Wśród znanych nazwisk znajdziemy nazwisko Leonarda da Vinci, Dantego Alighieri oraz Giotta.

W Toskanii wszystko wygląda inaczej. Cały świat wydaje się być inny. Tutaj miłość, szczęście i radość mają większą siłę. Tutaj bycie we dwoje jawi się piękniej, a wspólnie spędzone chwile smakują lepiej.

Nie ma drugiej tak romantycznej krainy, jak Toskania. Ci, którzy wybierając się w podróż poślubną marzą o ciszy, spokoju i romantycznych spacerach w świetle księżyca, na pewno się nie zawiodą. Ci, co marzą o bardziej aktywnym spędzeniu tu czasu, również znajdą coś dla siebie. Jako, że Toskanię warto zwiedzać pieszo, nie brakuje tu ofert w zakresie pieszych wędrówek. Na porządku dziennym są w Toskanii kilkugodzinne trasy pośród lasów, winnic i gajów oliwnych. Z kolei, ci co liczą na wypoczynek w plenerze na łonie natury w towarzystwie smacznej małej czarnej, również powinni być usatysfakcjonowani. Rodowici mieszkańcy regionu znani są z odpoczynku przy filiżance cappuccino, czy kieliszku dobrego wytrawnego wina i tym sposobem spędzania wolnych chwil zarażają nowożeńców.

Toskania (Pinterest)
Toskania (Pinterest)
Toskania (Pinterest)
Toskania (Pinterest)

 

Ci, co nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, powinny odwiedzić Sarteano, jeden z najpiękniejszych obszarów południowej Toskanii. Miasto wznosi się na wzgórzach starożytnej Etrurii około 573 m nad poziomem morza, a jego niekwestionowaną dumą jest XV w. zamek górujący nad miastem. Warta zobaczenia jest też Siena, która słynie z wybornej wręcz kuchni. Będąc tutaj na pewno warto spróbować robionych według tradycyjnych receptur świeżych i surowych kiełbas oraz serów. Będąc w Sienie nie można nie spróbować zupy z soczewicy i bażanta, ciasta z ciecierzycy, czy dzika podanego na słodko-kwaśno. Miastem wartym odwiedzenia jest także Populonia, w której to zachowały się pozostałości po dwóch nekropoliach etruskich, jak również średniowieczne fortece i mury.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *