Idealna podróż poślubna. Sprawdź jak ją zaplanować!

Podróż poślubna jest niezwykle ważnym elementem zaślubin. Jest czymś w rodzaju dopełnienia uroczystości ślubnej i weselnej. To wyjątkowy czas, kiedy nowożeńcy mogą pobyć tylko we dwoje i nacieszyć się nowym statusem związku.  Każdy z nas marzy o podróży idealnej, która będzie spełnieniem marzeń. W końcu w taką podróż wybieramy się tylko raz w życiu. Aby podróż poślubna faktycznie była idealna, warto zabrać się za jej planowanie odpowiednio wcześnie. O czym warto pamiętać planując miesiąc miodowy?

Dokąd jechać?

Pierwszym krokiem w planowaniu podróży poślubnej jest wybór miejsca, do którego chcemy pojechać. Tak naprawdę jest to jeden z najważniejszych kroków. Cel podróży powinien spełniać pragnienia i marzenia zarówno panny młodej, jak i pana młodego. Na pewno warto wziąć pod uwagę wspólne pasje, miejsce o którym zawsze marzyliśmy. W zależności od tego, co lubimy robić w wolnym czasie, możemy zdecydować się albo na ekskluzywną wyspę, na której będziemy mogli wylegiwać się na plaży i sączyć kolorowe drinki z parasolką albo jedno z topowych miast Europy lub świata, które pozwoli nam oddać się zabawie i wyszaleć za wszystkie czasy.

Indywidualnie czy z biurem podróży?

Załatwianie transportu, noclegu i tras wycieczkowych samodzielnie daje nam o wiele więcej swobody. To fakt nie do podważenia. Samodzielny wyjazd pozwoli nam przeżyć miodowy miesiąc dokładnie tak, jak tego chcemy i jak sobie wymarzyliśmy. Jadąc samodzielnie, nikt nam nie będzie niczego narzucał, planował posiłków czy atrakcji. Wyjeżdżamy i wracamy w dowolnie wybranym terminie. Samodzielnie poznajemy wybrany przez nas zakątek świata. Decydując się na podróż poślubną z biurem podróży mamy może mniej swobody, ale za to na pewno więcej wygody. Wszystko dostajemy podane na tacy. Nie musimy martwić się o rezerwacje biletów lotniczych czy rezerwację noclegów. Dla wygodnickich jest to na pewno o wiele lepsza opcja.

Zaufane biuro podróży

Jeśli wybierzemy opcję wyjazdu z biurem, obowiązkowo wybierzmy takie, z którym podróżowali nasi bliscy lub znajomi. Przy wyborze biura podróży nie ma co ryzykować. Miesiąc miodowy ma być spełnieniem marzeń, a nie pasmem przykrych rozczarowań. Dobre, duże biura podróży posiadają specjalne oferty dla nowożeńców. Może to być np. romantyczny rejs statkiem czy ślubna sesja zdjęciowa. Wówczas mamy większą gwarancję, że urlop będzie należał do dobrze zorganizowanych i po prostu udanych.

Warunki klimatyczne

Zanim zaplanujemy podróż do wymarzonego kraju, powinniśmy sprawdzić warunki pogodowe. Chodzi o to, aby w wybranym przez nas terminie aura sprzyjała rzeczom, które sobie zaplanujemy. Nawet tropikalne kraje nie zawsze są rajem z bajeczną pogodą. I w takich miejscach są miesiące, kiedy deszcz pada całymi tygodniami lub odwrotnie – słońce praży tak mocno, że nie da się wyjść z hotelu. Warto wcześniej to sprawdzić.

Język i obyczaje

Wybierając się do jednego z egzotycznych miejsc, warto wcześniej zapoznać się z panującymi tam obyczajami, zakazami, nakazami, codziennymi rytuałami, itp. To, co u nas jest na porządku dziennym, nie zawsze jest mile widziane za granicą. Dobrym przykładem jest Dubaj, gdzie zabronione jest publiczne okazywanie sobie czułości, a od turystów oczekuje się stosownego stroju – również na plażach. Warto więc wcześniej odrobinę się dokształcić i liznąć obcej kultury tak, aby na miejscu nie popełnić gafy. Dobrze jest także liznąć obcego języka. Czasem wystarczy kilka podstawowych zwrotów w danym języku i od razu życie staje się łatwiejsze.

Szczepienia

Planując podróż, zwłaszcza do krajów egzotycznych – zwróćmy uwagę na listę obowiązkowych lub zalecanych szczepień. To bardzo ważne. Niektóre szczepionki zapobiegające chorobom (np. antymalaryczne) są dość kosztowne, a ich przyjmowanie należy rozpocząć dość wcześnie.

Kredyt na podróż poślubną

Zorganizowanie ślubu i wesela jest dość kosztowne. Nie wszystkie pary mają później wystarczająco dużo środków na zorganizowanie wymarzonej podróży poślubnej. Nie zawsze możemy też liczyć na wsparcie finansowe rodziny. Całe szczęście coraz więcej banków (m.in. Alior Bank) udziela nowożeńcom pożyczek. Taka pożyczka świetnie rozwiązuje problem brakujących finansów na miodowy miesiąc i pozwala spełnić nawet najbardziej szalone marzenia. Oczywiście o taką pożyczkę należy starać się wcześniej, dlatego nie warto zostawiać jej na ostatnią chwile. Procedura wygląda podobnie we wszystkich bankach

1) złożenie wniosku o kredyt

2) weryfikacja naszej zdolności kredytowej

3) wypłata pieniędzy na konto

Więcej potrzebnych informacji uzyskacie znajdziecie tu, Alior Bank kontakt.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *