Ślubne ABC – wizażystka

Lada moment, a gorący sezon ślubny zacznie się na nowo! Dziewczyny, które w tym roku staną na ślubnym kobiercu, z pewnością już teraz myślą o tym, co zrobić, aby w tym wyjątkowym dniu wyglądać jak prawdziwa bogini. Nie jest tajemnicą, że pięknym zwieńczeniem całości (czytaj: stylizacji ślubnej) jest makijaż ślubny.

Makijaż ślubny musi być perfekcyjny. Na pewno nie może być przerysowany. Musi wyglądać idealnie w każdym oświetleniu i być perfekcyjnie dopasowany do wizerunku i charakteru panny młodej. I obowiązkowo musi być trwały. Makijaż ślubny wymaga szczególnych umiejętności, trafnego dobrania kolorów do typu urody, osobowości, itp. Dlatego też, jeśli chcesz błyszczeć na swoim ślubie i mieć na sobie makijaż, który podkreśli Twoje naturalne piękno, powinnaś skorzystać z porad profesjonalnej wizażystki. Osoba ta jak żadna inna zna się na makijażu, kosmetykach i obowiązujących trendach. Współpraca z nią to najlepszy prezent, jaki możesz podarować sama sobie przed ślubem.

Od czego zacząć poszukiwania profesjonalnego wizażysty?

Wbrew pozorom, znalezienie wizażystki w dzisiejszych czasach nie jest niczym trudnym. W tej kwestii mamy teraz dużą swobodę wyboru. Na pewno warto popytać znajomych, poprzeglądać oferty internetowe, popytać na forach ślubnych. W dzisiejszych czasach wiele centrów handlowych ma w swoim pakiecie usługę wizażystki. Może nie wykona ona dla Ciebie makijażu w dniu ślubu, ale na pewno pomoże wybrać idealne rozwiązania i podpowiedzieć co nie co. Taka wizażystka z domu mody (np. gdyńskiego Klifu) będzie mogła wykonać próbny makijaż ślubny, dzięki czemu Ty będziesz mogła przekonać się, jak się w nim czujesz. Idealne rozwiązanie!

Uwaga! Poszukiwania wizażystki trzeba rozpocząć na parę miesięcy przed ślubem. Jeśli już znajdziesz wizażystkę, które zechce Ci pomóc, koniecznie podpytaj ją o kosmetyki jakich używa, ile czasu zajmuje jej wykonanie makijażu, itp.

Czy kreować wizję i koncepcję własnego makijażu, czy pozostawić to wizażyście?

Wizażystka (sprawdź) to osoba, która zna się na makijażu jak nikt inny. Może więc warto jej zaufać? Oczywiście nie zawsze wizażystka jest w stanie poznać nasz charakter i osobowość podczas jednego spotkania. Dlatego też czasami można zasugerować własne oczekiwania wobec makijażu ślubnego. Taka współpraca na pewno zakończy się sukcesem. Możesz też podzielić się z wizażystką swoimi pomysłami na makijaż – przynieść zdjęcia i inspiracje. I wtedy dowiesz się, czy faktycznie wymyślony i wyszukany w czeluściach Internetu make up jest dla Ciebie odpowiedni.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *