Podziękowania dla gości weselnych – kilka cennych rad

podziękowania dla gości weselnych

Podziękowania dla gości weselnych, wysyłane tuż po uroczystości, na dobre weszły w naszą tradycję. Można śmiało powiedzieć, że stały się dość silnym elementem planowania ślubu i przyjęcia weselnego. Co za tym idzie, na pewno nie można o nich zapomnieć. Bardzo często wiele par jeszcze na długo przed ślubem planuje, w jaki sposób okazać wdzięczność za przybycie, dobrą zabawę i podarowane upominki. Jak dziękować i kiedy? O tym w dzisiejszym poście. 

Zdaję sobie sprawę z tego, że planowanie uroczystości ślubnej samo w sobie jest bardzo stresujące. Dlatego też specjalnie dla was przygotowałam listę „dobrych rad” dotyczących podziękowań dla gości. Mam nadzieję, że te kilka „przykazań głównych” znacznie ułatwi wam życie 🙂 Może te kilka podpunktów przyda się wam w ferworze ślubnych przygotowań.

1. Podziękowania dla gości ślubnych i weselnych wysyłamy najpóźniej do 2 miesięcy od ślubu (im dłużej będziecie z tym zwlekać, tym większe prawdopodobieństwo, że w ogóle tego nie zrobicie)

2. Podziękowania powinny być spersonalizowane, a nie wysyłane masowo (powinny być ręcznie podpisane)

3. Podziękowania powinny zawierać coś więcej, niż tylko zwykłe dziękuję (dobrze jest napisać parę słów od siebie i od serca)

4. Podziękowania nie powinny być wysyłane mailem i sms-em (zawsze wysyłamy je pocztą)

5. Podziękowania powinny dotyczyć nie tylko samej obecności na uroczystości, ale także podarowanych prezentów (napiszcie jak bardzo cieszycie się z podarowanej rzeczy)

6. Wysyłając podziękowania, dołączcie do nich swoje zdjęcie, np. z sesji ślubnej (będzie to miły gest i fajna pamiątka dla gości)

7. Podziękowania dobrze jest napisać na tej samej papeterii, co zaproszenia

8. Podziękowania zamiast na papeterii można również napisać na wydrukowanym zdjęciu (z waszej sesji ślubnej lub z wesela)

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *