Urodowe przygotowania do ślubu: dzień ceremonii

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Każda z nas chce olśniewać wyglądem w dniu swojego ślubu. Większość z nas już na rok przed planowaną ceremonią odwiedza siłownie i salony urody. I bardzo dobrze! Poszczególne zabiegi lepiej zaplanować wcześniej. Działanie na ostatnią chwilę jeszcze nikomu nie wyszło na dobre. O ile na kilka dni przed ślubem warto wykonać hennę rzęs (w przypadku jeśli oprawa naszych oczu jest zbyt jasna), manicure hybrydowy, peeling enzymatyczny ciała, który genialnie wygładzi i oczyści skórę oraz maseczkę nawilżającą z alg (sprawi, że makijaż będzie trzymał się dłużej), o tyle w dniu ceremonii należy wykonać dokładne oczyszczanie twarzy, makijaż i… fryzurę, która cudownie dopełni całość.

Budząc się rano w dniu ceremonii zapomnijcie o jednym – o nerwach i stresie! Nie działają one na naszą korzyść. Co więcej, potrafią przyćmić cały blask, jaki w tym dniu jest najbardziej pożądany. Zapomnieć nie możecie o dobrym humorze. W końcu wszystko jest pod kontrolą 🙂

Nivea mleczko oczyszczające z witaminą E (źródło: nivea.pl)
Nivea mleczko oczyszczające z witaminą E (źródło: nivea.pl)

Twarz

Oczyszczanie twarzy to numer jeden w przygotowaniach do uroczystości. Idealnie (aczkolwiek delikatnie) oczyszczona skóra twarzy lepiej przyjmie makijaż i sprawi, że dłużej będzie się trzymał. Twarz możecie oczyścić albo tonikiem, albo płynem micelarnym albo mleczkiem kosmetycznym. Ja osobiście polecam wam mleczko (np. te od Nivea z witaminą E i Hydra IQ). Dlaczego? Bo tylko ono jest w stanie poradzić sobie z zanieczyszczeniami. Nie wiem czy wiecie, ale w nocy (podczas snu) nasza skóra również ulega zanieczyszczeniu. Pyłki unoszące się w powietrzu wnikają w głąb naszej skóry i tym samym odbierają jej ładny koloryt. Oczyszczenie twarzy mleczkiem sprawi, że wszelkie zanieczyszczenia odejdą w zapomnienie, pozostawiając skórę gładką, czystą i świeżą. Dodatkowo zawarta w mleczku witamina E, podobnie z resztą jak kompleks Hydra IQ zapewni skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Tak oczyszczona skóra będzie bardziej podatna na przyjęcie kolorowych kosmetyków.

Włosy

Oczywiście na tym etapie wszystko powinno być już uzgodnione z fryzjerem. Eksperymenty na kilka godzin przed ślubem nie są wskazane. Nie polecam wam mycia włosów na własną rękę. Fryzjer na pewno zrobi to lepiej, a przy okazji zadba o odpowiednie odżywki, które upiększą fryzurę, a jednocześnie jej nie obciążą. Nie zapomnijcie zabrać do fryzjera welonu i ewentualnych ozdób do włosów. Nikt nie wepnie ich lepiej niż profesjonalista.

Makijaż

Pamiętajcie, że makijaż to ostatni element przygotować do ceremonii. Nigdy nie powinien być wykonany przed wizytą u fryzjera, gdyż podczas mycia głowy lub utrwalania fryzury, może po prostu spłynąć.

 

 

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *