Urodowe przygotowania do ślubu: Pan Młody

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Przekonania, że tylko kobiety powinny być zadbane i olśniewać urodą w dniu ślubu – dawno już minęły. Dziś nie tylko Panna Młoda, ale również Pan Młody powinien zadbać o swój wygląd przed ważnym dniem. Idąc w ślady przyszłej żony, na kilka miesięcy przed ślubem, powinien wpisać w kalendarz nie tylko siłownię, ale także gabinet kosmetyczny. Peelingi i solidne oczyszczenie twarzy jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Co więcej, tego typu zabiegi sprawiają, że twarz odzyskuje dawną świetność, zaczyna wyglądać zdrowiej i być bardziej promienna. Nabiera też ładniejszego kolorytu. Panu Młodemu nie zaszkodzi również profesjonalnie wykonany manicure. W końcu dłonie w tym dniu będą grały ważną rolę. Każda ciocia zechce dokładnie obejrzeć obrączkę 😉

O ile poważniejsze zabiegi, jak wcześniej wspomniane peelingi czy oczyszczanie twarzy warto zaplanować na kilka tygodni przed uroczystością, o tyle na dzień ślubu należy zostawić golenie. Jeśli nie posiadacie bujnej brody w stylu współczesnego drwala, której nie planujecie się pozbywać, obowiązkowo zadbajcie o dokładne usunięcie zarostu.  Ale uwaga! Goląc się w dniu ślubu należy robić to szalenie ostrożnie tak, aby nie wywołać niepożądanego podrażnienia, które nawet największemu przystojniakowi może odebrać cały urok. W końcu chyba nikt by nie chciał iść do ołtarza z nieestetycznymi krostkami na szyi i policzkach.

Nivea - nawilżająca pianka do golenia (źródło: www.niveamen.pl)
Nivea – nawilżająca pianka do golenia (źródło: www.niveamen.pl)

Podstawą usuwania zarostu powinna być nawilżająca pianka do golenia, jak np. ta oferowana przez markę Nivea, choć oczywiście żel do golenia sprawdzi się równie dobrze. Dzięki tego typu preparatom nie tylko zapobiegniecie wysuszeniu skóry, ale także zminimalizujecie nieprzyjemne napięcie. Uchronicie się też przed podrażnieniami i mikrourazami w postaci zacięć. Dlaczego? Bo właściwie zmiękczony zarost o wiele łatwiej się goli, aniżeli ten niezmiękczony. Pamiętajcie też o tym, że przy zmiękczonym zaroście, ostrza maszynki mają o wiele lepszy poślizg.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, jak ekstrakt z aloesu czy kompleks witamin, pianka do golenia Nivea zapewnia dokładne, a jednocześnie wyjątkowo wygodne golenie.

Uwaga! Ważną kwestią jest również dokładne oczyszczenie skóry twarzy przed goleniem. Czysta twarz minimalizuje ryzyko wystąpienia po goleniu czerwonych krostek. Pamiętajcie, aby do mycia twarzy nie używać tradycyjnego mydła, bowiem spowoduje on niepotrzebne napięcie i wysuszenie skóry. Lepiej jest sięgnąć po żel do mycia twarzy, który dodatkowo nawilży skórę.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *