Czym pojechać do ślubu – wybieramy samochód

samochody do ślubu

Termin ślubu ustalony. Sala weselna zaklepana. Zespół muzyczny umówiony. Stroje ślubne wybrane. Czas zatem zastanowić się czym pojedziemy do ślubu. Wbrew pozorom jest to decyzja niezwykle ważna, której na pewno nie można podjąć pochopnie i pod wpływem chwili.

To, jakim samochodem pojedziemy do ślubu zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji i gustu. Możliwości finansowe też mają tu wiele do powiedzenia, zwłaszcza jeśli nie chcemy jechać własnym autem (lub własnego nie posiadamy) i myślimy o wynajęciu jakiegoś specjalnego.

Przy wyborze auta warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na pewno bardzo ważny jest wygląd samochodu. W końcu do ślubu należy pojechać z fasonem 🙂 Pamiętajcie, że w tym dniu wszystko powinno być idealne. Ważna jest także wielkość samochodu i jego wygoda. Pamiętajcie, że im więcej miejsca wewnątrz samochodu, tym więcej swobody i możliwości wytchnienia. Wybierając stylowe, ale małe autko musimy liczyć się z zabrudzeniem lub uszkodzeniem garderoby.

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Ważną kwestią przy wyborze samochodu jest także pora roku. O ile latem genialnym rozwiązaniem będzie kabriolet, o tyle w pozostałych miesiącach trzeba skupić się na samochodach klasycznych, z pełnym dachem 🙂 Jeśli samochód ma być wypożyczony, należy wziąć pod uwagę dostępność wybranego modelu. Samochód lepiej jest zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Jeśli tę kwestię zostawimy na ostatnią chwilę, ktoś może nas uprzedzić i zabrać nam wymarzony pojazd.

A teraz sprawa najważniejsza – jaki rodzaj samochodu wybrać?

Limuzyna: pary młode, które planują ślub z dużym rozmachem (w stylu gwiazd) chętnie sięgają po ekskluzywne limuzyny. Fakt samochody te prezentują się dość efektownie, a do tego są szalenie wygodne i przestronne. Z powodzeniem pomieszczą w swoim wnętrzu nie tylko młodą parę, ale także świadków i rodziców. Plusem tego samochodu jest fakt, że zmieści każdą (dosłownie) suknie ślubną! Minusem może być zawrotna cena. Jeśli zdecydujecie się na limuzynę pomyślcie nad wyborem modelu Lincoln i Chrysler, które są kwintesencją prestiżu i luksusu.

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Samochód zabytkowy: śluby w stylu retro warto okrasić samochodem utrzymanym w starym stylu lub pochodzącym z dawnej epoki. Wypożyczeniem takiego samochodu zajmują się najczęściej pasjonaci starodawnych aut i to z nimi najlepiej nawiązać współpracę. Z zabytkowych aut doskonale sprawdzają się zarówno Garbusy, jak i Fordy z lat 20-tych.

źródło: www.ford.pl
źródło: www.ford.pl

Nowoczesna marka: samochody z lat współczesnych są gwarancją rozmaitych udogodnień i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Trzeba przyznać, że i wizualnie spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Jeśli należycie do par nowoczesnych i nie w głowie wam antyczne auta, zastanówcie się nad jakąś nowoczesną marką, jak np. Ford Focus 3. Taki samochód jest szalenie elegancki i komfortowy. Jazda nim nawet latem jest czystą przyjemnością.

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Nietuzinkowe rozwiązania: jeśli nie jesteście zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, jeśli nie zachwycają was rozwiązania rodem z dawnych epok, postawcie na coś zupełnie wyjątkowego, innego. Szalonym, aczkolwiek interesującym rozwiązaniem będzie wynajęcie samochodu wojskowego, kolorowej furgonetki lub bryczki. Jeśli jeden z małżonków jest fanem rajdów, możecie poszukać auta oklejonego odpowiednimi nalepkami i z zabezpieczającą „klatką”. Miłośnicy na pewno docenią auta takie jak Subaru Impreza czy Ford Focus. Wymiary co prawda nie pozwolą na komfortową podróż, ale w końcu to krótka (i ekscytująca) przejażdżka. Jeśli szukamy komfortu, niecodziennym rozwiązaniem będzie wynajęcie autobusu lub tramwaju.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *