Wystylizowany Pan Młody!

Bycie Panem Młodym, zwłaszcza we współczesnym świecie zobowiązuje. Czasy, kiedy to tylko Panna Młoda dbała o urodę i wygląd przed wielkim dniem, dawno już minęły. Dzisiejszy Pan Młody również ma świadomość tego, że w dniu ślubu wszystkie oczy będą skierowane nie tylko na wybrankę serca, ale także na niego. A wiadomo, każdy chce wypaść w oczach zaproszonych gości jak najlepiej. W dzisiejszych czasach dobieranie fryzury dla Pana Młodego, stylizacja włosów, a nawet regulacja brwi, nikogo już nie dziwią. O co powinien więc zadbać Pan Młody przed wielką uroczystością?

Subtelny makijaż

Niektórzy z Was pewnie teraz wydadzą okrzyk zdziwienia, że jak to? Pan Młody i makijaż? Przecież to mało męskie! Oczywiście nie chodzi tu o pełny make up. Nikt nikomu nie każe malować rzęs, nakładać podkładu czy różu do policzków. Ale dobry korektor na pewno przyda się każdemu mężczyźnie. Ten sprytny kosmetyk zatuszuje wszelkie sińce pod oczami, przebarwienia i wypryski. Rozświetli twarz i spojrzenie. Sprawi, że Pan Młody będzie wyglądał świeżo, zdrowo i jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Stylizacja brwi

Kolejny kontrowersyjny temat – stylizacja męskich brwi. Trzeba jednak pamiętać, że brwi u mężczyzny świadczą o osobowości, są ważnym elementem wchodzącym w indywidualną urodę, nadają charakteru. Nie ulega wątpliwości, że oznaką męskości są wyraziste brwi i o takie należy zadbać przed ślubem. Jeśli brwi Pana Młodego są zbyt jasne lub zbyt rzadkie, wówczas można odrobinę im pomóc i je skorygować przy pomocy ołówka lub kredki. Jeżeli mamy do czynienia ze zbyt gęstymi brwiami lub tzw. jedną brwią (obydwie brwi są złączone), wówczas można delikatnie (aczkolwiek nie za bardzo) wyregulować włoski.

Stylizacja włosów

Większość mężczyzn lubi posiadać świetną, modną fryzurę. Włosy dla większości panów są bardzo ważnym elementem ich urody. Ślub jest dobrą okazją, aby nieco zaszaleć z uczesaniem. Ale uwaga! Nigdy nie eksperymentujemy z uczesaniem na dzień przed ślubem. Wszelkie eksperymenty lepiej wykonywać dużo wcześnie tak, żeby w razie czego włosy zdążyły jeszcze odrosnąć. Warto pamiętać, aby fryzura na ślub nie była zbyt przerysowana. Umiar jest zawsze w dobrym tonie. Schludne i klasyczne cięcie jest zawsze na czasie. Obecne trendy powoli odchodzą od długich męskich grzyw, kierując się w stronę krótkich, lekkich form. Modne są teraz fryzury zaczesane do tyłu, lekko uniesione, odsłaniające i wydłużające jednocześnie twarz. Modne są również klasyczne fryzury z lekko podgolonymi bokami. Panowie, którzy lubią podkreślać własny styl i osobowość, mogą skusić się na subtelnego irokeza. Zamiast jednak mocno golić boki głowy, należy delikatnie je skrócić, zostawiając bujniejszy środek.

5

Panowie, którzy chcą wprowadzić jedynie drobne zmiany do swojego uczesania, mogą to zrobić w zaciszu własnego domu. Przydatna w tym celu będzie maszynka do strzyżenia (sprawdź) i ewentualnie jakiś jeden preparat stylizujący: żel lub pianka. Obecnie na rynku dostępne są bardzo wygodne i łatwe w użyciu maszynki do strzyżenia. Większość modeli pozwala na wyczarowanie modnej fryzury w zaciszu własnego domu. Panowie, którzy posiadają tego typu maszynki do włosów zgodnym głosem przyznają, że są one bardzo fajnym rozwiązaniem. Obecnie numerem jeden są maszynki do włosów Rowenta. Liczne opinie na ich temat potwierdzają tylko, że strzygą one jak profesjonalny fryzjer. Poza tym, maszynki do strzyżenia Rowenta są szalenie proste w użytkowaniu i nie wymagają jakichś szczególnych umiejętności fryzjerskich. Dla panów, którzy chcą tylko podrasować swoją fryzurę przed ślubem, są jak znalazł!

maszynka do strzyżenia Rowenta (źródło: www.rowenta.pl)
maszynka do strzyżenia Rowenta (źródło: www.rowenta.pl)

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *