Zróbcie sobie rodzinne zdjęcie

fotografia rodzinna poznań - grupa ludzi pozuje do zdjęcia w jesiennej oprawie rzucając liśćmi

Za chwilę ślub… Piękna uroczystość w kościele, eleganckie stroje, mnóstwo emocji i wzruszeń, szampańska zabawa do białego rana, a potem następna – tak dla poprawienia tej pierwszej. Wszystko to brzmi cudownie, jednakże ta piękna i wspaniała uroczystość jest początkiem nowego etapu, który bardzo często wiąże się z rozłąką z najbliższymi. Zaraz pójdziecie na swoje i zaczniecie tworzyć własną historię. Rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie zostaną w rodzinnym domu. Warto więc choć na chwilę zatrzymać upływający czas i upamiętnić wspólne chwile tak, aby móc do nich wracać zawsze, kiedy tylko najdzie ochota. Fotografia rodzinna to piękna pamiątka na długie lata. Fotografia rodzinna, a co za tym idzie – albumy przepełnione emocjami i miłością to najlepsze lekarstwo na smutki małe i duże. Bo czy może być coś piękniejszego niż zdjęcia, na których uśmiecha się całe pokolenie, na których przytulamy się z babcią lub mamą? Obecnie w niemal każdym większym mieście jest możliwość wykonana rodzinnych zdjęć. Jeśli interesuje was fotografia rodzinna, Poznań koniecznie zaprasza tutaj: http://flash-group.pl/blog/fotografia-rodzinna/.

A poniżej znajdziecie krótki poradnik na temat tego, w jaki sposób przygotować się do takiej rodzinnej sesji, aby wypadła ona jak najlepiej.

  1. Odpowiedni strój

Często w momencie umawiania sesji, największym problemem jest strój. Bo w co się ubrać na sesję, która ma być pamiątką na długie lata? Wybierając strój na sesję fotograficzną warto sięgnąć po ubrania, które są ponadczasowe. Takie, które nawet za 5 czy 10 lat, kiedy będziemy wracać do zdjęć, będą wyglądały dobrze. Doskonale sprawdzą się tu delikatne koronki, jeans, subtelne wzorki (groszki, paski). Ubrania w kolorach bieli, szarości czy beżu będą zawsze dobrze wyglądać na zdjęciach. Warto też poszukać ciekawych dodatków. Świetnie sprawdzą się kapelusze, kaszkiety, delikatne opaski do włosów. Zawsze warto mieć ze sobą kilka stylizacji tak, aby zrobić rozmaite zdjęcia. Ale uwaga! Wszystkie ubrania powinny być ze sobą spójne. Jeśli nie wiecie co założyć i w co ubrać najbliższych, postawcie na jeans . W połączeniu z bielą (białą koszulą lub t-shirtem) stworzy genialne duety. Poza tym biel i jeans to szalenie fotogeniczny zestaw. Nawet babcia może w nim wystąpić!

  1. Czego należy unikać?

Nawet jeśli zechcecie zrobić najbardziej szaloną sesję to jednak musicie pamiętać o zachowaniu smaku. Z całą pewnością powinniście zrezygnować z dresów. Warto także unikać ubrań z różnorodnymi napisami, dużymi wzorami. Aby nie odwrócić uwagi od tego, co najważniejsze, a więc relacji jakie was łączą, zrezygnujcie także z nadmiaru falbanek, cekinów, błyskotek. To ma być rodzinna fotografia, a nie reportaż z wizyty cyrku w mieście 😉

  1. Relaks to podstawa

Najlepsze rodzinne zdjęcia wychodzą wtedy, gdy wszyscy są wyluzowani i dobrze się bawią. Warto więc odłożyć na bok stres i obawy. Nie zastanawiajcie się czy dobrze wyglądacie, czy macie ładnie ułożone włosy, a wasza skóra ma odpowiednio dużo blasku. Sesja ma być zapisem waszej miłości, relacji, uczuć, tego jacy jesteście dla siebie nawzajem, a nie reklamą szamponu do włosów czy marki odzieżowej. To wasza miłość odgrywa tu pierwszoplanową miłość.

  1. Jak odczarować sesję fotograficzną?

W bardzo prosty sposób. Dzień lub dwa przed sesją zaplanujcie sobie miły, rodzinny dzień. Wybierzcie się do parku i po prostu dobrze się bawcie. Możecie też wybrać się razem na kolację i oddać się przyjemności chwili. Możecie pójść do kina na dobrą komedię i uśmiać się do łez. Najważniejsze, abyście pozbyli się stresu i niepotrzebnego napięcia.

 

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *