Fotografia reportażowa

źródło: flash-group.pl
źródło: flash-group.pl

Fotografia reportażowa to podstawa ślubnych wspomnień. Żadne inne zdjęcia nie są w stanie oddać charakteru i emocji uroczystości. Tylko reportaż może uchwycić każdy szczegół. Fotografia reportażowa sprawia, że obraz natychmiast przenosi nas z powrotem do najszczęśliwszego dnia życia. Tego typu fotografia dokumentuje, utrwala istotne momenty, oddaje atmosferę i charakter danego wydarzenia. Fotoreportaż to więcej niż tysiąc słów, a na jego niepowtarzalność składają się właściwe ujęcie, zatrzymanie chwili, akcji, ruchu. Dobra relacja fotograficzna pozwoli na przywrócenie wspomnień z dniu zaślubin i na długo zapadnie w pamięci Waszej i Waszych gości. Ale uwaga! Aby reportaż ze ślubu był naprawdę udany i w pełni oddawał jedną z najważniejszych chwil w życiu, należy wybrać idealnego fotografa. Jak to zrobić? O tym słów kilka poniżej

Gdzie i kiedy szukać?

Zacznijmy od tego, gdzie szukać fotografa, który zajmie się reportażem na ślubie. Każdy szanujący się fotograf ma teraz swoje internetowe portfolio, dlatego Internet to zawsze dobre miejsce na poszukiwania. Zanim jednak zaczniecie przeszukiwać wirtualny świat, najpierw popytajcie znajome pary, które mają już ślub za sobą. Poczta pantoflowa to bardzo dobry sposób na znalezienie fajnego, a zwłaszcza sprawdzonego fotografa. Szukając wśród znajomych, możecie swobodnie podpytać, jak dany fotograf wywiązywał się ze swoich obowiązków czy był punktualny, miał dobrą wizję sesji i czy efekt końcowy jego pracy był zadowalający. Jeśli nie znajdziecie niczego wśród znajomych, wówczas możecie wrócić do Internetu.

Kiedy szukać fotografa? Oczywistym jest, że im wcześniej zaczniecie szukać, tym lepsze oferty będziecie mieli do wyboru. Nigdy nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę, bo wtedy zamiast dobrego fotografa, wybierzecie pierwszego lepszego lub pierwszego wolnego. A nie o to chodzi. Jeśli znaleźliście fotografa i chcecie, aby to on zatroszczył się o fotografie na Waszym ślubie zgłoście się do niego najszybciej, jak to możliwe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że im dłużej będziecie zwlekać z wyborem, tym mniejsze są szanse na wybór tego najlepszego dla Was. Poza tym, długie zwlekanie może sprawić, że ktoś „sprzątnie” Wam idealnego fotografa sprzed nosa.

O co spytać fotografa?

Gdy już wybierzcie kilku kandydatów (bo zawsze dobrze wybrać kilku), koniecznie umówcie się z nimi na rozmowę. Najlepiej spotkajcie się z fotografem oko w oko. W ten sposób będziecie mogli sprawdzić, czy dana osoba Wam odpowiada pod względem osobowości i stylu bycia. Wbrew pozorom to bardzo ważny czynnik. W końcu fotograf będzie towarzyszył Wam od samego początku przygotowań do ślubu, aż do samego końca wesela. Musicie czuć się w jego towarzystwie komfortowo. O co zapytać kandydata na własnego fotografa ślubnego? Oto  lista ważniejszych pytań:

  1. Czy dysponuje odpowiednim sprzętem i backupem na wypadek awarii ? Jak to się mówi: strzeżonego, pan bóg strzeże.
  2. Czy ma zgodę na fotografowie w kościołach? Zawsze lepiej uniknąć sytuacji, kiedy ksiądz nie zgodzi się, aby fotograf wyciągnął aparat w kościele, ponieważ nie ma odpowiedniego kursu.
  3. Jeśli na spotkanie udajecie się do firmy oferującej fotografię reportażową, wówczas obowiązkowo zapytajcie się, czy zdjęcia które oglądaliście w Internecie są zdjęciami fotografa, który będzie na waszym ślubie. Niestety bardzo często zdarza się tak, że firmy pokazują zdjęcia innego fotografa zamiast tego, który faktycznie pojawi się na ślubie.

Umowa z fotografem

Umowa to bardzo ważny papier, z którego nie warto rezygnować. Lepiej być ubezpieczonym, niż później rwać włosy z głowy, jeśli coś się nie uda (fotograf nie przyjedzie, pojawi się inny fotograf, itp.) W umowie powinna być zawarta klauzula, że w dniu ślubu pojawi się wybrany przez Was człowiek, a nie np. inny fotograf zatrudniony w danej firmie. Oprócz ceny i danych osobowych oraz kontaktowych, w umowie powinien być również zawarty termin i miejsce wykonania usługi, a także dokładny termin oddania gotowych zdjęć.

Ps. Jeśli interesuje Was ślubna fotografia reportażowa w Poznaniu lub w bliskiej okolicy, mogę polecić Wam firmę FLASH GROUP (kliknij).

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *