Catering na wesele. Profesjonalna obsługa i wyszukane dania. Co jest najważniejsze?

Organizacja wesela wystrój sali

Przygotowanie przyjęcia weselnego to nie lada wyzwanie. Wszystkie decyzje dotyczące wyboru sali weselnej, jej wystroju, serwowanych dań czy obsługi kelnerskiej trzeba podjąć z dużym wyprzedzeniem. Choć rynek usług cateringowych rozwija się w błyskawicznym tempie, także i w tym segmencie znajdziemy firmy lepiej i gorzej zorganizowane.

Profesjonalna obsługa wesela to duże przedsięwzięcie logistyczne, warto więc znaleźć taką firmę cateringową, która temu wyzwaniu podoła. Jeśli planujemy przyjęcie weselne dla znacznej liczby gości, stajemy przed koniecznością zorientowania się, którzy z nich preferują dietę wegetariańską czy wegańską i mają specjalne życzenia dotyczące menu. Wszelkie odstępstwa od ogólnego menu muszą być dla firmy cateringowej oczywistością – dziś nie da się już zrobić wesela, narzucając gościom jedynie słuszne menu. Obiad weselny ma być prawdziwą przyjemnością wspominaną przez lata.

Obsługa cateringowa, czyli co dokładnie otrzymujesz?

Mając świadomość jak wiele formalności trzeba załatwić przed weselem, warto zdać sobie sprawę, że już samo delegowanie obowiązków związanych z przygotowaniem posiłków na wesele na dobrą firmę cateringową stanowi niebagatelne udogodnienie. Podejmując współpracę z taką firmą mamy pewność, że otrzymujemy nie tylko dania główne, napoje i przekąski, ale także profesjonalną obsługę kelnerską oraz dostęp do urządzeń gastronomicznych takich jak bemary czy termosy oraz dostęp do eleganckiej zastawy stołowej.

Dekoracja stołów dla gości weselnych piękna zastawa

Aranżacja sali i elegancka zastawa stołowa

Organizacja przyjęcia weselnego rozpoczyna się od ustaleń dotyczących aranżacji sali. Para młoda zawsze ma jakąś konkretną wizję estetyczną: dekoracja pomieszczenia, stołów, określona kolorystka albo stylizacja to kwestia wymagająca wyczucia ale i środków finansowych. Zlecając aranżację sali oraz przygotowanie eleganckiej zastawy stołowej firmie cateringowej zyskujemy gwarancję, że wszystkie nasze życzenia zostaną spełnione w rozsądnej cenie. Łatwo sobie wyobrazić, jak dużą trudnością byłoby dla osoby indywidualnej zorganizowanie zastawy stołowej na kilkadziesiąt lub więcej osób. Firma cateringowa dysponuje zastawą oraz wszystkimi niezbędnymi naczyniami i sztućcami – liczna gości nie ma znaczenia.

Pięknie zaaranżowana sala weselna, perfekcyjnie dobrana zastawa oraz wyśmienite menu to gwarancja, że uroczystość na długo zapadnie w pamięć Młodym oraz ich gościom.

Profesjonalna obsługa kelnerska

Im więcej gości weselnych, tym większej precyzji wymaga ich obsługa. Doświadczeni kelnerzy z łatwością poradzą sobie z dystrybucją dań bezpośrednio do stołów, przygotują zimne bufety, zadbają o to, żeby każdy z uczestników imprezy czuł się swobodnie, mógł bez przeszkód skosztować wszystkich smakołyków, miał nieograniczony dostęp do gorącej kawy oraz zimnych napojów. Profesjonalna obsługa kelnerska to jeden z probierzy dobrze zorganizowanej firmy cateringowej – zaraz za możliwością doboru menu do wszelkich możliwych potrzeb dietetycznych.

Słodki kącik weselny

Szeroki wybór dań weselnych

Menu na wesele powinno być maksymalnie zróżnicowane. Nie kultywuje się już tradycji jedynie słusznego rosołu i schabowego, jako sztandarowych dań na weselny obiad. Współcześni weselnicy mają możliwość wybrania z menu takich smakołyków, które nie tylko odpowiadają potrzebom ich podniebienia, ale i potrzebom dietetycznym. Dziś nikt już się nie dziwi temu, że część gości prosi o dania wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe czy bezlaktozowe. Szeroki wybór dań świadczy o tym, że firma cateringowa traktuje swoich klientów z powagą i maksymalną dbałością o drobiazgi.

Catering na wesele to także obsługa przyjęcia w plenerze

Jeśli planujemy przyjęcie weselne w plenerze, możemy puścić wodze wyobraźni. Przygotowanie wesela na świeżym powietrzu, to wyzwania logistyczne, któremu podołają wyłącznie najlepsze firmy cateringowe. Ale kiedy już zaangażujemy taką firmę do pomocy,na pewno zorganizuje ona przyjęcie, o jakim zawsze marzyliśmy. W przypadku imprez plenerowych trzeba być przygotowanym na wszelkie zmiany pogody, odpowiednio zabezpieczyć się na okoliczność opadów deszczu czy silnego wiatru. Firma cateringowa dysponuje odpowiednimi namiotami, zadaszeniami oraz meblami. Może zorganizować grill oraz jedzenie typu finger food, czyli poręczne przekąski, które nakładamy sobie palcami.

Stół wiejski i smaczne wędliny

Weselna impreza plenerowa musi być szczególnie precyzyjnie zorganizowana. Jeśli nad całością przedsięwzięcia czuwa doświadczona firma cateringowa, żaden szczegół nie wymknie się spod kontroli.

Wilga Catering z Warszawy. Zobacz naszą propozycję

Wilga Catering to firma cateringowa Warszawy, która z powodzeniem łączy nowoczesność z ponadczasową klasyką. W naszej ofercie znajdą Państwo usługę cateringową w wybranym przez Państwa miejscu oraz możliwość skorzystania z gościnności naszych trzech warszawskich restauracji: Pierwsza Liga, Bagatela, Bistro Trojka. Oferujemy usługi cateringowe w naszych restauracjach oraz na imprezach w wybranych przez Państwa miejscach. Organizujemy catering przyjęć komunijnych i wesel, prywatnych uroczystości oraz imprez masowych. Niezależnie od miejsca i rodzaju uroczystości stawiamy na najwyższą jakość potraw i doskonałą organizację. Nasze usługi cateringowe świadczymy dla firm oraz osób prywatnych.

Zobacz ofertę cateringu na wesele na stronie Wilga Catering: http://wilgacatering.pl/wesele/

W ramach cateringu na wesele przygotujemy dania oraz zapewnimy napoje (także alkoholowe), zgodne z Państwa oczekiwaniami. Wszystkie szczegóły omawiamy z Państwem osobiście, nie naciskamy na rozwiązanie, które sami uznajemy ze stosowniejsze. Wszystkie życzenia naszych Klientów traktujemy z równą powagą. Zarówno impreza weselna zorganizowana w jednym z naszych lokali, jak i ta w miejscu przez Państwa wskazanym, może stać się naprawdę niepowtarzalnym wydarzeniem. Jeżeli chcą Państwo przekonać się, że słowa o doskonałym smaku przygotowanych przez nas dań wcale nie są przesadzone, to zapraszamy do odwiedzenia naszych restauracji. W Warszawie mamy aż trzy lokale: położoną blisko ogrodu zoologicznego restaurację Pierwsza Liga (ul. Jagiellońska 26), klimatyczną restaurację Bagatela (ul. Bagatela 12) oraz leżące w samym sercu stolicy bistro Trójka (plac Defilad 1).

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *