Odpowiedni strój ojca panny młodej jest niezwykle ważny. Ponieważ również on będzie w centrum uwagi – prowadząc pannę młodą do ołtarza czy wygłaszając toast otwierający wesele – powinien zadbać o strój, który pasuje do okazji. By nie popełnić gafy, warto zapoznać się z ubraniowym savoir-vivre dla najważniejszych osób na weselu.
Strój taty panny młodej jest w dużej mierze uzależniony od tego, w jakiej kreacji wystąpi jego córka. To jej suknia jest najważniejsza tego wieczoru i to do niej powinny być dopasowane stroje pozostałych najważniejszych uczestników wesela. Ojciec panny młodej również powinien o tym pamiętać.
W przypadku gdy panna młoda idzie do ślubu w krótkiej sukience, jej ojciec może z powodzeniem wystąpić w klasycznym garniturze. Warto dopasować go kolorystycznie (o ile to możliwe) do garnituru drużby oraz pory dnia, o której odbywa się uroczystość – im później, tym garnitur może być ciemniejszy. Garnitur może być dwu- lub trzyczęściowy . Koniecznie trzeba pamiętać o białej chusteczce w kieszonkach na piersi. Jeżeli ojciec prowadzi do ślubu córkę ubraną w długą białą suknię, powinien wystąpić w smokingu lub – gdy ślub jest wyjątkowo uroczysty i odbywa się wieczorem – we fraku. Frak jest najbardziej eleganckim i zobowiązującym strojem ślubnym i sprawdzi się przede wszystkim przy wystawnych uroczystościach.
Zarówno do garnituru, jak i do fraka należy włożyć koszulę z długim rękawem, najlepiej z mankietami zapinanymi spinkami. Pozostałe dodatki dla taty panny młodej to krawat (warto wybrać taki, który kolorystycznie pasuje do kreacji mamy panny młodej) lub muszka, można też zdecydować się na kwiatek w butonierce – najlepiej taki sam, jaki dominuje w bukiecie panny młodej.