Fotografia rodzinna na ślubie

źródło: pinterest
źródło: pinterest

W jednym ze starszych postów radziłam wam na co zwrócić uwagę szukając fotografa na ślub. Dziś postaram się uzupełnić tamtejszy post, bo mam wrażenie, że nie zawarłam w nim wszystkiego 😉 Jak wszyscy wiemy ślub jest jednym z najważniejszych momentów w życiu. Co za tym idzie, wymaga oprawy najlepszej z najlepszych. Obecność fotografa na ślubie jest kwestią, która nie podlega dyskusji. 

O tym, że lepiej postawić na doświadczonego profesjonalistę niż znajomego zostało ustalone w moim poprzednim poście. Pamiętajcie, że profesjonalista nie wywinie wam numeru typu: coś mi wypadło, mam delegacje z pracy, rozchorowało mi się dziecko, itp. Profesjonalista jeśli podpisze z wami umowę, danego słowa dotrzyma. Koniec i kropka. Poza tym taki profesjonalista posiada wiedzę na temat „know – how”. W praktyce oznacza to jedno – doskonale wie, w którym momencie strzelić migawką, a także kiedy i gdzie warto być, aby uchwycić ten jeden jedyny moment. Na tego typu rzeczach nie warto oszczędzać. Wiem co mówię! 🙂

82ae8b02aad999a48644005daa75b42cCzym jeszcze kierować się przy wyborze fotografa? Na pewno doświadczeniem w konkretnej dziedzinie zdjęć weselnych. Nie zapominajcie, że jeden jest mistrzem od zdjęć portretowych, drugi reportażowych, a trzeci od zdjęć w plenerze. Rzadko który jest doskonały we wszystkich rodzajach zdjęć na raz.

W poszukiwaniu fotografa Młodzi najczęściej skupiają się na znalezieniu takiego, który zrobi im ładne portrety, reportaże, które są teraz szalenie modne i plenery, którymi będzie można pochwalić się przed znajomymi na FB. Mało kto myśli o fotografie, którego specjalnością jest fotografia rodzinna. A przecież ślub jest uroczystością typowo rodzinną, w której ważną rolę odgrywają nie tylko Państwo Młodzi, ale również ich rodziny. Musicie wiedzieć, że fotograf, który jest mistrzem w reportażu, niekoniecznie sprosta fotografii rodzinnej. Dlatego na samym początku poszukiwań, zastanówcie się na jakiego typu zdjęciach najbardziej wam zależy i pod tym względem szukajcie specjalisty.

5e704c97bd88d962e2e5ee2232f9279dNie przekonacie się o specjalności fotografa, póki nie obejrzycie jego portfolio. Ciekawe portfolio ze zdjęciami rodzinnymi znajdziecie np. na stronie Flash Group – fotografia rodzinna. Musicie mieć pewność, że wybrany przez was specjalista bardziej kocha ludzi, aniżeli plenery, a co za tym idzie będzie starał się pokazać każdego z zaproszonych gości, zwłaszcza rodzinę w sposób jak najbardziej nietuzinkowy. Pamiętajcie, że fotografia rodzinna to szczególny typ fotografii. Nie każdy ma do niego smykałkę, dlatego też musicie być uważni w swoich poszukiwaniach.

Nie oszukujmy się – fotografia rodzinna z waszego ślubu będzie o wiele cenniejszą pamiątką, niż zdjęcia wykonane nawet w najdziwniejszych i najbardziej oryginalnych miejscach. Zapierające dech w piersiach pejzaże mogą być czymś, czego pozazdroszczą wam znajomi, jednakże nie zastąpią wam one najbliższych… Zdjęcia z rodzicami, babciami i dziadkami to najpiękniejszy prezent, jaki możecie zrobić sami sobie…

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *