Poczta weselna, a może foto-budka? Czyli czas na nietuzinkowe rozwiązania weselne

pinterest
pinterest

W dzisiejszych czasach coraz chętniej uciekamy od tradycji i klasyki. Coraz śmielej za to stawiamy na niebanalne i nietuzinkowe rozwiązania, które wprowadzą w zachwyt naszych gości i sprawią, że wesele będzie niezapomnianym wydarzeniem. Urządzanie wesel tematycznych to już standard. Serwowanie gościom weselnego tortu w postaci babeczek – również. A co powiecie na pocztę weselną, drink bar lub foto budkę dla gości? Mnie te pomysły przypadły do gustu i to bardzo!

Poczta weselna

Skrzyneczka na koperty (źródło: pinterest)
Skrzyneczka na koperty (źródło: pinterest)

Jak dla mnie jednym z najmniej eleganckich momentów podczas ślubu lub wesela jest wręczanie Młodej Parze koperty z pieniędzmi. Rozumiem doskonale, że Młodzi wolą otrzymać pieniądze, aniżeli ładnie opakowany prezent, jednakże forma ich przekazania nie do końca znajduje uznanie w moich oczach. Takie koperty lądują zaraz w plastikowej torbie, kartonowym pudełku lub co gorsza, od razu są wrzucane do bagażnika samochodu. Bardziej estetycznym, a jednocześnie nowatorskim rozwiązaniem na zbieranie kopert jest specjalna skrzynka pocztowa. Może ona wyglądać dokładnie tak, jak ta do której wrzucamy listy (czerwona i z napisem „Poczta weselna). Spragnionym wielkiego świata polecam skrzynkę na listy w wydaniu amerykańskim. Na pewno kojarzycie je z niejednego filmu. Prostokątna skrzyneczka z chorągiewką u nasady, stanie się prawdziwą sensacją i rewelacją na waszym ślubie.

Drink Bar

Drink Bar dla gości (źródło: pinterest)
Drink Bar dla gości (źródło: pinterest)

Wynajęcie Drink Baru czy Barmana na wesele nie jest jeszcze u nas zabiegiem zbyt popularnym. Jednakże coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązania. Mnie ten pomysł podoba się szalenie. Nie każdy jest zwolennikiem wódki popijanej sokiem owocowym. Niektórzy, jeśli już mają sięgnąć po alkohol (bo przecież wypada i należy wznosić toasty za szczęście nowożeńców), to woleliby to robić w bardziej wyszukanej postaci. Taki weselny Drink Bar byłby wówczas strzałem w dziesiątkę. Goście kiedy tylko mieliby ochotę, podchodziliby do takiego Baru i zamawiali ulubione drinki (z alkoholem lub bez). Pełna swoboda, żadnych ograniczeń! Uwierzcie mi, że kolorowe drinki w ładnie przystrojonych szklaneczkach prezentują się o wiele lepiej, niż czysta wódka w małym kieliszku. Poza tym, sama obecność barmana, który wyczynia cuda za barem byłaby dla gości nie lada gratką. Fakt, koszt takiej usługi może i nie należy do najtańszych, ale naprawdę warto skusić się na coś takiego.

Foto-budka

Foto-budka dla gości (źródło: pinterest)
Foto-budka dla gości (źródło: pinterest)

Obecność fotografa na ślubie i weselu to kwestia, która nie podlega dyskusji. Jednakże fajnym pomysłem jest także zakupienie dodatkowego aparatu lub dwóch (np. typu polaroid) i położenie go na stoliku z księgą pamiątkową. Dzięki temu goście poza samym wpisem, będą mogli zrobić sobie zdjęcie, które wkleją do księgi gości. Taka księga pamiątkowa, w której poza samymi „suchymi” wpisami będą widnieć również wesołe zdjęcia waszych bliskich i znajomych jest genialną pamiątką na długie lata. Aby zdjęcia były bardziej zwariowane, a gości mieli większe pole do popisu, poza aparatem fotograficznym, możecie przygotować dodatkowo kilka gadżetów w postaci papierowych ust i wąsów na patykach lub śmiesznych okularów. Oczywiście termin foto-budka jest tylko metaforą, bo nikt nie karze wam budować specjalnej budki do robienia zdjęć 🙂

 

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *