Modne upięcia – warkocz

warkocz kłos

Fryzura to nieodłączny element stylizacji ślubnej. Potrafi upiększyć, wzbogacić ślubny outfit lub wręcz przeciwnie – odjąć uroku, jeśli jest źle dobrana. Jeszcze do niedawna w upięciach ślubnych królowały wysokie koki w iście królewskim stylu. Dziś coraz śmielej odchodzimy od tego typu fryzur. I bardzo dobrze, bo takie wysokie koki nie dodawały nam uroku. Wręcz przeciwnie… Dziś w modzie są upięcia jak najbardziej naturalne. Numerem jeden są warkocze, które pasują nie tylko do sukni w stylu boho, ale także do stylizacji klasycznych. Plecionki genialnie wyglądają także do sukni w stylu glamour oraz modeli prostych i minimalistycznych. Warkocz to świeżość i dziewczęcość. Taka fryzura pasuje każdej z nas i nie wygląda na przerysowaną. Wariacji na temat warkocza jest całe mnóstwo.

Współczesne warkocze

Współczesne warkocze są pełne fantazji i charakteru. Daleko im do sztampy czy nudy. Już dawno temu przestały kojarzyć się tylko i wyłącznie z fryzurą małej dziewczynki, która wędruje do przedszkola lub szkoły. Coraz chętniej noszone są przez Panny Młode i trzeba przyznać, że w stylizacji ślubnej wyglądają obłędnie! Plecionki nie tylko zachwycają wyjątkowym urokiem, ale także są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla niezbyt zdyscyplinowanych włosów. Dobrze zapleciony warkocz wytrzyma nie tylko ślub i wesele, ale również poprawiny!

Warkocz korona

Pomysł na pełne wdzięku uczesanie, które może „wspomóc” koka czy inne upięcie bądź dyscyplinować pasma przy twarzy przy rozpuszczonych włosach. Wystarczy przepleść przednią część włosów, tworząc koronę – opaskę tuż przy czole. Warkocz – korona to także świetna alternatywa dla tradycyjnych przepasek i opasek. Jeśli planujecie wpięcie welonu nisko głowy – uczesanie to będzie strzałem w dziesiątkę.

warkocz w formie korony przyozdobiony kwiatami i groszkiem

warkocz wokół głowy

warkocz w lekkim nieładzie w formie korony

Klasyczny warkocz

Warkocz zapleciony od góry głowy lub upleciony nisko nad karkiem może przyjąć klasyczną „grzeczną” formę, wygładzoną i nabłyszczoną. Może też być wariacją na temat znanego wszystkim splotu i zostać artystycznie potargany. W klasyczny warkocz z powodzeniem można wpiąć kwiaty, stroik lub wstążkę. Fajnym pomysłem jest zaplecenie warkocza z boku głowy. Taka fryzurka idealnie sprawdzi się w przypadku długich włosów.

klasyczny warkocz zapleciony z boku głowy

warkocz w lekkim bałaganie z opaską w stylu boho

warkocz kłos wykończony wiankiem w kwiatów w stylu rustykalnym

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *