Syrenka, księżniczka, a może sukienka w kształcie litery A?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Od początku prowadzenia mojego bloga, nieustannie podkreślam, jak ważna jest suknia ślubna. Tak naprawdę to ona stanowi punkt centralny ślubnej stylizacji, dlatego też powinna być dokładnie przemyślana i odpowiednio dobrana do charakteru, sylwetki i osobowości Panny Młodej. Patrząc na to, jakie suknie ślubne są najczęściej wybierane, możemy wyróżnić trzy najmodniejsze fasony: rybkę (zwaną też syrenką), księżniczkę oraz zwiewną literę A. Każda z nich ma swoje zalety i swój niepowtarzalny urok. Każda stworzona jest jednak dla innych Panien Młodych – o innych typach sylwetki.

SYRENKA

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Rybka lub jak kto woli syrenka to niezwykle elegancki fason, jednakże zarezerwowany dla pań o nienagannej sylwetce. Przez to, że rybka jest bardzo obcisła, bardzo uwydatnia wszelkie atuty i mankamenty sylwetki. Ta niezwykle kobieca propozycja, mocno podkreśla biodra i pupę. To typowy model dla kobiet, które nie mają niczego do ukrycia i chcą pochwalić się swoimi perfekcyjnymi kształtami.

KSIĘŻNICZKA

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Każda z nas marzyła w dzieciństwie o byciu księżniczką. Teraz marzenia te mogą się ziścić. Suknia ślubna w stylu księżniczki to model o mocno dopasowanej górze i zwiewnym (najczęściej wykonanym z tiulu) dole. Tego typu suknia to propozycja dla pań, które chcą ładnie podkreślić talię. Żaden inny fason nie zaakcentuje tak talii osy, jak ten. Po sukienkę księżniczkę mogą sięgać Panny Młode o drobnych ramionach i szczupłej talii. Szerokość bioder, czy wielkość pupy nie mają tutaj znaczenia, bo i tak są niewidoczne. Bardzo modne są sukienki księżniczki z górą ozdobioną koronką i rękawami o długości 3/4 lub z pięknym, zdobnym dekoltem.

LITERA A

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Litera A to fason z seksowną góra i lejącą spódnicą, która krojem i wyglądem przypomina literę A. W tego typu sukniach zazwyczaj góra jest dopasowana lub wykonana z prześwitującego materiału. Dlatego też dobrze, aby Panna Młoda, którą po nią sięgnie posiadała szczupłą budowę ciała, a zwłaszcza płaski brzuch i ładnie zarysowaną talię. Sukienki w kształcie litery A mogą mieć mocno wycięty dekolt – w sam raz dla kobiet z małym biustem. Mogą też posiadać dekolt w postaci łódeczki – idealny dla większych biustów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *