Jak i czym udekorować samochód do ślubu

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Gotowa suknia ślubna od dawna już wisi w szafie. Garnitur Pana Młodego również czeka na wielki dzień. Obrączki wypolerowane, bukiet wybrany i zamówiony… Czy o czymś zapomnieliśmy? Oczywiście, że tak – o dekoracji samochodu. O ile samochody zabytkowe czy sportowe nie wymagają żadnych ozdób, bo same w sobie są bardzo charakterne, o tyle klasyczne modele można nieco podrasować. Warto jednak pamiętać o minimalizmie tak, aby nie przesadzić. Dekorując samochód zgodnie z zasadą: mniej znaczy lepiej, możecie liczyć na pełen sukces. Czym udekorować samochód ślubny? Do najbardziej popularnych rozwiązań należą trzy… 

Dekoracja z żywych kwiatów

dekoracja samochodu z żywych kwiatów

Naturalne, świeże kwiaty wyglądają pięknie i efektownie. To fakt niepodważalny. Niestety nie zawsze możemy przystroić nimi samochód. Latem – świeże kwiaty nie wytrzymają zbyt długo, bowiem pod wpływem wysokich temperatur i silnego słońca szybko zwiędną. Zimą – ich trwałość jeszcze bardziej się skróci. Rozwiązania są dwa. Po świeże kwiaty sięgamy wiosną i latem, kiedy czynniki atmosferyczne są bardziej łaskawe lub… jeśli po nie sięgamy – nie zapominamy o specjalnych flakonikach z wodą, które na bieżąco będą nawilżać roślinki.

Pamiętajcie też, że nie każdy samochód polubi się z każdym rodzajem kwiatów. Gerbery czy goździki mimo, iż ładne nie do końca sprawdzą się w przypadku samochodów nowoczesnych. Do samochodów nowoczesnych warto sięgnąć po bardziej nietuzinkowe rozwiązania, jak np. orchidee. Do aut klasycznych lub retro (np. garbus) można śmiało wybrać kwiaty typu gerber czy tulipan.

Dekoracje kwiatowe warto dobierać również do gabarytów samochodu. O ile samochody duże mogą sobie pozwolić na okazałe dekoracje, o tyle modele małe będą prezentowały się lepiej ozdobione małymi bukiecikami, np. przy klamkach drzwi.

Dekoracje ze sztucznych ozdób

dekoracja samochodu balonami

Wbrew pozorom wciąż duża część Młodych Par decyduje się na dekoracje ze sztucznych kwiatów i ozdób. Wbrew pozorom nie są one takim złym rozwiązaniem. Na przykład zimą sztuczne kwiaty sprawdzą się fenomenalnie – nie zwiędną i nie stracą na swej urodzie. Warto w tym miejscu od razu zaznaczyć, że współcześnie dostępne sztuczne kwiaty nie wyglądają już tak, jak te 10 lat temu. Bardzo często trudno je w ogóle odróżnić od kwiatów świeżych. Z kiczem naprawdę mają niewiele wspólnego.

Zamiast sztucznych kwiatów (nie każdy jest ich fanem i mogę to zrozumieć) możecie wybrać delikatne figurki zakochanych, ozdobne kokardy (genialnie wyglądają przy klamkach od drzwi samochodu) lub balony. Te ostatnie cieszą się ostatnio ogromną popularnością i dają wiele możliwości.

Tablice rejestracyjne

dekoracyjne tablice rejestracyjne

Jedną z najchętniej wybieranych dekoracji samochodów ślubnych są tablice rejestracyjne z rozmaitymi napisami. Faktycznie, prezentują się one bardzo efektownie i co najważniejsze – świetnie wpisują się w potrzeby Par, które stawiają na minimalizm. Dekoracyjne tablice rejestracyjne ciekawie zdobią samochód Młodych, a jednocześnie nie stanowią dekoracji zbyt nachalnej. W zależności od własnych upodobań, możecie wybrać tablicę z napisem (tradycyjnym lub śmiesznym). Oto kilka propozycji:

– Nowożeńcy

– Młoda Para

– Just Married

– Game Over

– Koniec wolności

– Help!

– Wasze imiona (np. Ania i Tomek)

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *