Suknia ślubna w stylu hiszpańskim

hiszpańskie suknie ślubne

Marzy ci się suknia ślubna w iście hiszpańskim stylu? Nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz taką mieć. Może niekoniecznie tradycyjnie hiszpańską, bo taka występuje w kolorze czarnym lub czerwonym, co w naszej kulturze nie do końca jest mile widziane. Ale inspiracje są jak najbardziej dozwolone. Kolorowy (czarny lub czerwony) akcent możesz przemycić w dodatkach. Wystarczy tylko odrobina fantazji.

Jeżeli chciałabyś wziąć ślub w stylu hiszpańskim, ale nie zdecydujesz się na suknię kolorową, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść do ołtarza w klasycznie bieli. Kreacja powinna być jednak bogato zdobiona. Najlepsze będą w tym przypadku falbany, które powinny zdobić dół sukni. Suknie hiszpańskie posiadają zazwyczaj dopasowaną górę bez ramiączek i syrenkowy dół ozdobiony całą kaskadą falban. Niektóre modele zachowują syrenkowy dół, aczkolwiek zamiast falban mają koronkowe zdobienia. Przepięknie prezentują się też suknie z haftem na trenie.

Dodatki ślubne w stylu hiszpańskim

Dopełnieniem sukni w stylu hiszpańskim powinien być welon – obowiązkowo pięknie zdobiony koronką lub haftem. Większość modeli w niczym nie przypomina naszych welonów. Bliżej im do welonów retro. Ważna jest też właściwa fryzura. Na pewno wiesz, jak wygląda hiszpański kok. Jest on gładko zaczesany i nisko upięty nad prawym ramieniem. I to właśnie na niego powinnaś postawić decydując się na stylizację w hiszpańskim stylu. Żeby twoja stylizacja miała charakter hiszpański powinnaś też dopasować do niej czerwony bukiet i lakierowane czerwone szpilki.

hiszpański welon

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *