Jak skutecznie schudnąć do ślubu?

catering dietetyczny

Wyznaczanie celów i terminów motywuje nas do działania, mobilizacji i pracy nad sobą. W przypadku zrzucenia wagi i zadbania o swój wygląd, nadchodzący własny ślub to największy motywator. Dlaczego? Ponieważ mamy wizję siebie w dniu ślubu jako kobiety w pięknym ciele i pragniemy osiągnąć ten cel. To samo zresztą tyczy się mężczyzn, którzy chcieliby wyglądać świetnie w roli pana młodego. Jeżeli więc mamy określony cel, wizję i chęć do zmiany, należy uświadomić sobie, że sukces zależy wyłącznie od ciebie, a droga do upragnionej sylwetki to etap długofalowy, który zaczyna się od zmiany nawyków żywieniowych.

„Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać!” – to słowa Stephena Covey, popularnego mówcy motywacyjnego. W przypadku wyznaczenia celu jakim jest skuteczne odchudzanie, nawykiem jest więc regularne, zdrowe żywienie i sport – czyli konsekwentne podejście do codziennej diety oraz ruchu.

Każda dieta wymaga czasu

Skuteczna dieta to projekt długoterminowy. Na początku należy zadać sobie pytanie – ile chcemy schudnąć i ile mamy na to czasu? Jeśli do ślubu pozostało pół roku, a chcemy schudnąć 10 kg, to mądrze jest podzielić ten czas na etapy, czyli np. utratę wagi do 2 kg miesięcznie – regularnej redukcji krok po kroku, dzięki czemu organizm będzie się powoli przyzwyczajać do zmian i trudniej będzie nam stracić motywację do kontynuowania zamierzonego celu. W kontrolowaniu wagi i wymiarów ciała przydatny będzie notes, bądź aplikacja w której możemy zapisywać zmiany, co pomoże utrzymać twoją motywację aby się nie poddać i osiągnąć zamierzony cel – wyglądać na ślubie tak jak sobie wymarzyłaś. Pomocne jest także utworzenie notatki bądź alarmu, który przypomni o tym aby nie spoczywać na laurach np. po dwóch miesiącach diety i ćwiczeń, kiedy możemy już wyraźnie zaobserwować pozytywne zmiany w swoim wyglądzie, bądź zaczną dostrzegać to inni.

Zdrowe nawyki żywieniowe zaczynają się w kuchni. Bezpieczna dieta redukcyjna powinna zawierać zarówno białka, węglowodany jak i tłuszcze, natomiast w mniejszych proporcjach. Dietetycy zalecają, aby podstawę codziennych posiłków stanowiły warzywa i owoce, następnie zboża, a dopiero później białko pochodzenia zwierzęcego, dlatego aby wejść w nawyk zdrowego żywienia może warto jest zaznajomić się z dietą wege? I nie chodzi o to aby przejść na wegetarianizm, lecz by zrozumieć jak komponować posiłki, w których królują warzywa. Kolejny element, który jest częścią planu utraty wagi to regularne nawadnianie organizmu. 1 litr wody przypada na 30 kg masy ciała, co oznacza, że jeśli ważymy 70 kg powinniśmy pić ponad 2 litry wody dziennie (nie licząc wody wypitej podczas/po treningu). Przechodząc na dietę istnieje obawa, że skoro będziemy jeść mniej (kalorii) to będziemy głodni, jednak jeśli będziemy jeść regularnie co ok. 3 godziny, czyli spożywać 5 posiłków dziennie na które składają się 3 dania główne i 2 przekąski pomiędzy nimi, nasz organizm nie powinien odczuwać głodu.

Dieta wymaga wysiłku

Zbilansowana dieta wraz z aktywnością fizyczną jest nie tylko skuteczną metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów przed ślubem, ale przede wszystkim jest sposobem na zdrowie. Dla niektórych trudno jest przejść na dietę a czasem jeszcze trudniej jest zacząć ćwiczyć. Podobnie jak z dietą, tak samo z ćwiczeniami, trzeba tego po prostu chcieć. Mądrze jest zacząć powoli, jednak regularnie i konsekwentnie. Co to oznacza? Jeśli zdecydujemy, że od dziś codziennie intensywnie ćwiczymy, jest bardzo prawdopodobne, że zakończy się to zakwasami i zniechęceniem do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Podobnie i w przypadku ćwiczeń pomocne jest wyznaczenie początkowo mniejszych celów jak np. codzienne 5 minutowe poranne rozciąganie i godzinny trening na macie bądź na siłowni dwa razy w tygodniu. Wykonując regularnie ćwiczenia, z czasem taka aktywność fizyczna nie będzie już wystarczać, więc z łatwością można trenować o wiele intensywniej od 3 do 5 razy w tygodniu.

Catering dietetyczny to oszczędność czasu

Regularność spożywania posiłków, nawadniania organizmu i aktywności fizycznej to klucz do sukcesu. Nowe nawyki żywieniowe wymagają dużej mobilizacji i organizacji przy robieniu zakupów, gotowaniu i trzymaniu się wyznaczonych godzin spożywania posiłków, czyli wymaga to po prostu czasu. Co jednak jeśli tego czasu nie mamy, bądź nie mamy go wystarczająco dużo aby przygotować i spożywać regularne posiłki? Szczególnie trudno jest znaleźć czas na zdrowe gotowanie, kiedy jesteśmy zabiegani, ponieważ staramy się dopiąć przed ślubem wszystko na ostatni guzik. W tym przypadku może okazać się zbawienna dieta pudełkowa, czyli zrównoważona dieta z dostawą do domu. Z uwagi na fakt, że catering dietetyczny to zestaw 5 hermetycznie zapakowanych posiłków, my nie tracimy czasu na gotowanie i łatwiej jest nam wejść w nawyk regularnego jedzenia. Na terenie Warszawy i okolic catering dietetyczny TOP DIETA, oferuje dostawę posiłków w wersji diety standard – czyli pełnowartościowej diety opartej o piramidę żywienia; diety wegetariańskiej, wegetariańskiej + ryby oraz w wersji wegańskiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *