Restauracja Świetlik – idealne miejsce na wesele w Bytomiu

restauracja Świetlik

„Tak!” – to jedno słowo potrafi być dowodem ogromnej miłości, ale też furtką do świata wspaniałych, acz licznych decyzji i przygotowań. Wesele to najpiękniejszy dzień w życiu każdej pary, wiąże się jednak z wieloma wyborami. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, warto oddać część obowiązków w ręce profesjonalistów. Gdzie można ich znaleźć?

Nowoczesność w śląskim klimacie

W dniu tak szczególnym jak ślub znaczenie ma każdy detal. Osoby szukające klasyki z dodatkiem awangardowej czerwonej cegły z pewnością powinny odwiedzić Restaurację Świetlik w Bytomiu. Połączenie drewna, wspomnianej już cegły i delikatnej bieli nadaje wnętrzu nietuzinkowego charakteru – nowoczesnej świeżości z zachowaniem typowej dla śląska architektury. Wiele par zwraca uwagę także na okolicę, w której znajduje się sala. Restauracja w Bytomiu otoczona jest prywatnym ogrodem z oczkiem wodnym. Goście chcący chwilę odetchnąć na świeżym powietrzu mogą usiąść wygodnie na jednej z ławek lub przy stoliku z krzesłami.

Restauracja świadczy też usługi hotelarskie, dzięki czemu Nowożeńcy nie muszą martwić się tym, gdzie przenocować gości. W cenę wliczony jest także pokój dla Pary Młodej. Pokoje są w pełni wyposażone. Goście mogą korzystać też ze wspólnego aneksu kuchennego. Na terenie obiektu dostępne jest bezpłatne WiFi. Dużym atutem jest również prywatny parking. Udogodnieniem, o którym warto wspomnieć, są też windy i toalety dla osób niepełnosprawnych.

restauracja Świetlik

Witamy was chlebem i solą

…aby wam chleba i soli nigdy w życiu nie zabrakło! To powitanie dawniej otwierało wszystkie uroczystości weselne. Choć wiele tego typu zwyczajów odeszło już w niepamięć, powitanie chlebem i solą dalej jest miłym akcentem na niejednym przyjęciu. Także wesela w Bytomiu, organizowane w Restauracji Świetlik, rozpoczynają się od tego miłego ukłonu w stronę starych, polskich tradycji. Jest on pierwszym punktem w każdym z trzech zestawów menu, które można wybrać. Różnią się one ilością kolacji, listą dań i wielkościami porcji. Wybór jest naprawdę szeroki. Można też zgłaszać własne sugestie. Kucharze gotowi są przygotować również dania wegańskie czy wegetariańskie.

Oprócz tradycyjnych potraw, takich jak rosół czy kluski śląskie z roladą, w jadłospisie znaleźć można też bardziej nietuzinkowe dania, takie jak krem z cukinii czy chili con carne. Wybór jest szeroki, zwłaszcza jeśli chodzi o mięsa i zimną płytę (sałatki, ryby, wędliny i wiele, wiele innych). Oprócz popularnego, lodowego deseru, Nowożeńcy mogą zdecydować się też galaretkę, panna cottę czy tiramisu. W podstawowym menu znajdują się też oczywiście zimne napoje, kawa i herbata. Na życzenie klientów restauracja oferuje jeszcze m.in. dodatkowe ciasta, czekoladową fontannę czy swojski stół. Świetlik prowadzi też usługi kelnerskie oraz cateringowe na terenie Bytomia, Katowic, Zabrza i Chorzowa. Każdy klient może skorzystać z porady kucharzy i sam skomponować menu.

sala weselna bytom

Porządek to podstawa

Podczas przygotowań do ślubu wyłania się wiele różnych pomysłów, także co do dekoracji. Podstawą jest jednak zachowanie spójności i porządku – tak by cała ceremonia miała jeden moty przewodni – kolor, wzór lub rodzaj kwiatów. W Restauracji Świetlik dekorację stołów i kwiaty wybierają Nowożeńcy. W końcu charakter tej uroczystości ma odzwierciedlać ich osobiste upodobania. Do podstawowych elementów wystroju wliczonych w cenę należą oczywiście białe obrusy, pokrowce na krzesła czy świeczniki. Zadbano też o techniczną stronę imprezy. W ostatnim czasie wiele Młodych Par decyduje się też na puszczanie slajdów ze wspólnych zdjęć, krótkich filmików, czy też tekstu piosenek do karaoke, dlatego w restauracji do dyspozycji jest także projektor z ekranem. Nowożeńcy nie muszą martwic się też o nagłośnienie. Na sali znajduje się również kącik dla dzieci.

Sale weselne w Bytomiu? Wiele osób kojarzy to miejsce z kopalniami i typową dla śląska zabudową. Okazuje się jednak, że na mapie tego miasta znaleźć można kilka perełek, a jedną z nich z pewnością jest Restauracja Świetlik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *