Niezbędne dodatki: biżuteria dla Pana Młodego

ślubna biżuteria męska

Na temat biżuterii i dodatków dla Panny Młodej napisano już wiele. A co z dodatkami dla Pana Młodego? W końcu on także powinien prezentować się szykownie i elegancko na własnym ślubie, a prawda jest taka, że sam garnitur (nawet ten markowy i szyty na miarę) to za mało, aby stworzyć odświętny look. O ile suknie ślubne bywają tak stroje, że nie potrzebują dodatkowej oprawy, a o tyle strój Pana Młodego jest zazwyczaj oszczędny w wyrazie i nie może obyć się bez kilku biżuteryjnych dodatków. Biżuteria męska jest w dniu ślubu tak samo ważna, jak welon Panny Młodej czy wiązanka ślubna. Po jakie dodatki powinien sięgnąć Pan Młody, aby w dniu swojego ślubu prezentować się wyjątkowo? O tym w dzisiejszym poście! 

Tak naprawdę Pan Młody potrzebuje zaledwie trzech dodatkowych elementów, aby dopełnić swój ślubny strój. Numerem jeden powinny być spinki do mankietów. Numerem dwa – spinka do krawata. Numerem trzy – zegarek. Warto pamiętać, aby poszczególne elementy ładnie ze sobą współgrały i były właściwie dobrane do okazji. Ślubna biżuteria męska musi być utrzymana w jednym stylu. Jeśli wybieramy srebrne spinki do mankietów, srebrna powinna być także spinka do krawata. Jeśli stawiamy na złoto, złote powinny być i spinki i zegarek. Całość ma bowiem tworzyć spójną całość i nadać ślubnemu wizerunkowi doskonały ton.

Spinki do mankietów

Nietuzinkowe spinki do mankietów - motyw tygrysa (źródło: www.mybaze.com)
Nietuzinkowe spinki do mankietów – motyw tygrysa (źródło: www.mybaze.com)

W sklepach znajdziemy dość bogatą gamę spinek do mankietów (zobacz ofertę sklepu mybaze.pl – biżuteria męska) . Do stroju ślubnego warto wybrać te o delikatnym wzornictwie, co nie oznacza, że mamy wybierać biżuterię nudną i pozbawioną wyrazu. Nietuzinkowe spinki są mile widziane w ślubnych stylizacjach, pod warunkiem oczywiście, że nie są zbyt krzykliwe i nachalne. Duże kolorowe kamienie w biżuterii Pana Młodego nie wchodzą w grę. Modne są za to spinki łączące srebro ze złotem. Panowie, którzy zamiast klasycznego garnituru wybiorą smoking, powinni zastanowić się nas spinkami z czarnym wypełnieniem, które są kwintesencją elegancji i szyku.

Mankietówki industrialne (źródło:  www.mybaze.com)
Mankietówki industrialne (źródło: www.mybaze.com)

Uwaga! Spinek używamy wyłącznie do koszul z podwójnym mankietem i koszul smokingowych, które nie mają przy mankietach guzików.

Spinka do krawata

O ile Pan Młody nie decyduje się na założenie muchy i zamiast niej wybiera krawat, warto pomyśleć o spince do krawata. Elegancka spinka (bez nadmiernych ozdób) fajnie ożywi krawat i sprawi, że ten będzie prezentował się jeszcze bardziej elegancko. Jeśli wybrane przez Pana Młodego spinki do mankietów nie są zbyt strojne, można sobie pozwolić na spinkę do krawata z jakimś ozdobnym (aczkolwiek subtelnym) kamieniem. Może to być mały diamencik lub brylant. Może to być również niewielka perła. Trzeba jednak pamiętać, aby spinka do krawata była utrzymana w tej samej kolorystyce, co spinki do mankietów. Dobrze jest też postawić na spinki do krawata wąskie, bowiem prezentują się one lepiej, niż te pokaźniejszych wymiarów.

Uwaga! Nie wypada wpinać spinki do krawata, jeśli Pan Młody zakłada kamizelkę. Takiej spinki i tak nie będzie widać. Poza tym, co za dużo, to niezdrowo 🙂

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Zegarek

Zegarek to również biżuteria męska. Elegancki zegarek jest podstawowym elementem kompletnego wizerunku mężczyzny. Ciemny garnitur (podobnie z resztą jak smoking) wymaga założenia klasycznego zegarka. Nie może to być jednak pierwszy lepszy zegarek. Na zakazanej liście są zegarki na metalowej bransolecie lub pasku, które zarezerwowane są do casualowych stylizacji, aniżeli tych eleganckich i odświętnych. Do garniturów i smokingów należy wybierać wyłącznie zegarki na skórzanym pasku: czarnym lub brązowym, w zależności od koloru garnituru.

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Do smokingów lub stylizacji retro doskonałym wyborem będą również zegarki na łańcuszku.

 

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *