Kosmetyczne przygotowania do ślubu: jak usunąć przebarwienia z twarzy

pinterest
pinterest

Plamy i przebarwienia na skórze potrafią odebrać całą radość z wielkiego dnia. Potrafią też odebrać pewność siebie i sprawić, że czujemy się nieatrakcyjne. Skąd bierze się jedna z najpopularniejszych kobiecych bolączek i jak się z nią rozprawić, o tym poniżej.

Przebarwienia na skórze, które mogą pojawiać się na twarzy, szyi i dekolcie to nic innego, jak zmiany barwnikowe spowodowane zaburzeniami melaniny lub nieprawidłowego jej rozmieszczenia. Głównym czynnikiem zaburzającym proces tworzenia melaniny w skórze jest promieniowanie UV, a zwłaszcza nadmierne wystawianie się na słońce, choć oczywiście przebarwienia mogą pojawić się również na skutek stanów zapalnych, np. po trądziku lub urazach skórnych.

W celu rozjaśnienia, a w efekcie tego pozbycia się przebarwień warto zainwestować zarówno w profesjonalny krem na przebarwienia, jak również zabiegi w salonie kosmetycznym. Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że zmian skórnych nie zlikwiduje się z dnia na dzień. Niestety nawet najlepsze preparaty i zabiegi cudów nie zapewnią. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i walkę z niedoskonałościami rozpocząć dużo wcześniej, niż na kilka dni przed planowanym ślubem.

Kremy na przebarwienia

EUCERIN - krem na przebarwienia i korektor punktowy na przebarwienia (źródło: www.eucerin.com)
EUCERIN – krem na przebarwienia i korektor punktowy na przebarwienia (źródło: www.eucerin.com)

Jeśli chodzi o produkty kosmetyczne to najlepiej sięgać po te, które zawierają aktywne składniki, jak np. retinoidy, kwas azelainowy, fitowy, witaminę C, kwas kojowy i arbutynę. Osobiście mogę wam polecić krem na przebarwienia EUCERIN zarówno ten na dzień, jak i na noc. Produkty EUCERIN nie tylko redukują istniejące przebarwienia, ale także zapobiegają tworzeniu się nowych i wyrównują koloryt skóry. Poza tym stymulują odbudowę komórek skóry, które zostały uszkodzone w wyniku nadmiernej eksploatacji na słońce. Genialnym wynalazkiem jest także EVEN BRIGHTER korektor punktowy na przebarwienia, który redukuje istniejące przebarwienia i ładnie wyrównuje koloryt skóry.

Sięgając po preparaty kosmetyczne należy pamiętać, aby stosować je regularnie. Można używać ich osobno lub jako element kuracji łączonej z zabiegami w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi kosmetyczne

Jeśli chodzi o zabiegi w gabinecie urody to pożądane efekty zapewnia zarówno laser, jak i mikrodermabrazja. Ten pierwszy działa na komórki podskórne, które odpowiedzialne są za produkcję barwnika. Promienie lasera pochłaniają nadmiar barwnika, tym samym poprawiając koloryt skóry i niwelując przebarwienia. W trakcie jednego zabiegu, naświetlaniu poddaje się zazwyczaj około 25% powierzchni leczonej skóry, dlatego też najlepsze efekty osiągane są dopiero po serii 3-5 zabiegów. Drugi z kolei zabieg polega na ścieraniu naskórka i działa niczym peeling chemiczny – wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia niechciane plamy. W przeciwieństwie jednak do lasera jest od niego mniej inwazyjny.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *