Kosmetyczne przygotowania do ślubu – sposoby na bielsze zęby

Bielsze zęby (źródło: pinterest)
Bielsze zęby (źródło: pinterest)

Do ślubu zostało już niewiele czasu, a tobie wydaje się, że o czymś zapomniałaś? Suknia ślubna od dawna wisi w szafie, buty dumnie prezentują swe wdzięki w garderobie, a obrączki spokojnie spoczywają w pudełeczku na komodzie… Wszelkie zabiegi ujędrniające masz już za sobą… O masażach relaksujących też nie zapomniałaś… A co z zębami? Czy twój uśmiech faktycznie olśniewa bielą? No właśnie! To, że zapomniałaś zadbać o bielsze zęby nie jest jeszcze końcem świata. W każdej chwili możesz naprawić ten błąd. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą ci przywrócić biel twoim zębom.

Po pierwsze – soda oczyszczona

Wiele osób poleca nam ten kuchenny specyfik w celu przywrócenia bieli naszemu uśmiechowi. Faktycznie, soda ma działanie wybielające i rozjaśniające i potrafi przynieść pożądane efekty. Powinna być stosowana na wilgotną szczoteczkę do zębów i zmieszana z pastą tak, aby zneutralizować słonawy posmak.

Po drugie – gumy do żucia

Niektórzy dentyści polecają żucie gum z ksylitolem. Oczywiście same gumy nie wybielą waszych zębów, ale pomogą w zapobieganiu przebarwień. Po gumy warto sięgać nie tylko po każdym jedzeniu, ale także po każdym wypiciu kawy, czarnej herbaty, czy czerwonego wina.

Po trzecie – naturalne wybielacze

Wiele produktów spożywczych wykazuje właściwości wybielające. Do takich produktów z pewnością należą truskawki i cytryna. O ile te pierwsze dostępne są tyko w sezonie, o tyle cytryna jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Gdy zmieszacie sok z cytryny z odrobiną soli, uzyskacie mieszankę wybielającą, którą należy zaaplikować na szczoteczkę i umyć nią zęby. Aby efekt był wyraźniejszy, zamiast soli możecie użyć wspomnianą wcześniej sodę oczyszczoną.

Bielsze zęby: Colgate Max White One (źródło: www.colgate.pl)
Sposoby na  bielsze zęby od Colgate Max White One (źródło: www.colgate.pl)

Po czwarte – szczoteczki, pasty do zębów i płyny do płukania

Staranny wybór szczoteczki do mycia zębów, jak również pasty pomoże wam osiągnąć zamierzone cele. Szczoteczki do wybielania mają włókna z gumkami polerującymi szkliwo i usuwającymi osad na płytce. Z kolei pasty wybielające zawierają substancje wybielające i rozjaśniające przebarwienia. Pamiętajcie, aby zęby szczotkować przynajmniej 2 razy dziennie, przez minimum 2 minuty. Osobiście mogę wam polecić pastę Max White One COLGATE z przyspieszaczami wybielania. Zawiera ona składniki podobne do tych używanych przez dentystów. Usuwa przebarwienia i zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego, a co najważniejsze pomaga uzyskać bielsze zęby (o 1 odcień) w 1 tydzień! Idealnym rozwiązaniem jest też płyn do płukania jamy ustnej COLGATE Max White One, który usuwa przebarwienia i wydobywa naturalną biel uzyskiwaną podczas szczotkowania.

Po piąte – zabiegi w gabinecie dentystycznym

Wśród zabiegów specjalistycznych, największą popularnością cieszą się dwie metody: wybielanie z użyciem 30% nadtlenku wodoru i odpowiedniej lampy oraz wybielanie nakładkowe. O ile pierwsza metoda jest zdecydowanie skuteczniejsza (efekty widoczne są niemalże natychmiast), o tyle druga może być bardziej komfortowa dla pacjenta, gdyż proces wybielania ma miejsce w domu. W gabinecie dentystycznym wykonuje się jedynie same nakładki. Reszta dzieje się w domowym zaciszu.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *