Poszukiwania lokalu weselnego

Poszukiwania lokalu weselnego

Wedding consultant No Comment
lokale weselne przyjęcie weselne

jak wybrać lokal na wesele

Dziś weźmiemy na tapetę idealny lokal ślubny. Poszukiwania sali weselnej potrafią spędzić sen z powiek. Niestety, znalezienie dobrej sali to nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach tak, aby wybór okazał się strzałem w dziesiątkę? Jakie pytania zadać, aby szczegóły współpracy od początku do końca były jasne.

Pytanie 1 – ile osób obsługuje kelner?

Zbyt mała ilość kelnerów nie wydaje się być problemem, a jednak! Gdy obsługujących osób jest na sali zbyt mało, może powstać chaos. Obsługa pracuje wówczas w pośpiechu i stresie, przez co wzrasta ryzyko spięć oraz nieprzyjemnych sytuacji. Goście muszą długo czekać na obiad, a po zjedzeniu siedzieć przy brudnych talerzach. Chyba nie tego chcemy na własnym weselu, prawda? Jeśli usłyszycie, że jeden kelner będzie obsługiwał 20 osób, uważajcie!

Pytanie 2 – jak wygląda dekorowanie sali?

Jeśli chcemy osobiście udekorować salę, musimy zapytać właścicieli lokalu czy mają coś przeciwko przybiciu tu i ówdzie gwoździ lub użyciu taśm klejących. To bardzo ważne, bo niektóre lokale dość mocno kręcą na to nosem. Taka sytuacja może utrudnić wykonanie wymarzonej dekoracji. Warto więc zapytać o szczegóły już w momencie oglądania sali, bo potem będzie za późno.

Pytanie 3 – czy można rezerwować pokoje dla gości?

Wydawać by się mogło, że wynajęcie pokoi dla gości weselnych jest dziś standardem. Tymczasem nie wszystkie hotele i pensjonaty na to pozwalają. A przecież rezerwacja kilku łóżek to najlepsze zabezpieczenie na wypadek, gdyby ktoś z weselników źle się poczuł lub przyjechał z małym dzieckiem i w trakcie przyjęcia trzeba je było położyć spać.

Pytanie 4 – czy w lokalu jest sejf?

Dziwne pytanie? Tylko na pozór. W rzeczywistości wydaje się bardzo przydatne. Często słyszy się, że w trakcie wesela zginęły pieniądze lub drogocenne prezenty, które para młoda dostała od gości. Żeby uniknąć takiej sytuacji, warto dowiedzieć się, czy w lokalu znajduje się bezpieczne miejsce do przechowywania.

 

Zostaw komentarz