Poszukiwania lokalu weselnego

jak wybrać lokal na wesele

Dziś weźmiemy na tapetę idealny lokal ślubny. Poszukiwania sali weselnej potrafią spędzić sen z powiek. Niestety, znalezienie dobrej sali to nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach tak, aby wybór okazał się strzałem w dziesiątkę? Jakie pytania zadać, aby szczegóły współpracy od początku do końca były jasne.

Pytanie 1 – ile osób obsługuje kelner?

Zbyt mała ilość kelnerów nie wydaje się być problemem, a jednak! Gdy obsługujących osób jest na sali zbyt mało, może powstać chaos. Obsługa pracuje wówczas w pośpiechu i stresie, przez co wzrasta ryzyko spięć oraz nieprzyjemnych sytuacji. Goście muszą długo czekać na obiad, a po zjedzeniu siedzieć przy brudnych talerzach. Chyba nie tego chcemy na własnym weselu, prawda? Jeśli usłyszycie, że jeden kelner będzie obsługiwał 20 osób, uważajcie!

Pytanie 2 – jak wygląda dekorowanie sali?

Jeśli chcemy osobiście udekorować salę, musimy zapytać właścicieli lokalu czy mają coś przeciwko przybiciu tu i ówdzie gwoździ lub użyciu taśm klejących. To bardzo ważne, bo niektóre lokale dość mocno kręcą na to nosem. Taka sytuacja może utrudnić wykonanie wymarzonej dekoracji. Warto więc zapytać o szczegóły już w momencie oglądania sali, bo potem będzie za późno.

Pytanie 3 – czy można rezerwować pokoje dla gości?

Wydawać by się mogło, że wynajęcie pokoi dla gości weselnych jest dziś standardem. Tymczasem nie wszystkie hotele i pensjonaty na to pozwalają. A przecież rezerwacja kilku łóżek to najlepsze zabezpieczenie na wypadek, gdyby ktoś z weselników źle się poczuł lub przyjechał z małym dzieckiem i w trakcie przyjęcia trzeba je było położyć spać.

Pytanie 4 – czy w lokalu jest sejf?

Dziwne pytanie? Tylko na pozór. W rzeczywistości wydaje się bardzo przydatne. Często słyszy się, że w trakcie wesela zginęły pieniądze lub drogocenne prezenty, które para młoda dostała od gości. Żeby uniknąć takiej sytuacji, warto dowiedzieć się, czy w lokalu znajduje się bezpieczne miejsce do przechowywania.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *