Szukamy fotografa na ślub i wesele

idealny fotograf na ślub

Dziś powracamy do tematu idealnego fotografa ślubnego. Nie da się ukryć, że na oryginalnych i nietuzinkowych zdjęciach ślubnych zależy każdemu. Tego typu fotografia jest cudowną pamiątką na długie lata. Co za tym idzie, wybór fotografa nie może być przypadkowy. Poszukiwania tego idealnego dobrze jest zacząć na długo przed planowaną uroczystością. Gdzie szukać i jak szukać? O tym w dzisiejszym poście. Zapraszam!

Internet

W dzisiejszych czasach mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o poszukiwania fotografa na ślub i wesele. Najlepszym źródłem jest Internet będący cenną skarbnicą wiedzy i informacji. Wujek Google jest szalenie pomocny w tego typu sytuacjach i trzeba przyznać, że potrafi być niezawodny! Zasiadając przed komputerem dobrze jest wiedzieć czego dokładnie się oczekuje. W przeciwnym razie zostaniecie zalani morzem informacji, spod których odkopanie się zajmie trochę czasu. Szukanie najlepiej ograniczyć do konkretnych informacji. Na przykład, zamiast bardzo ogólnej frazy fotograf (lub fotograf ślubny), wpiszcie np. fotograf Poznań. Wówczas wynik wyszukiwań ograniczycie do konkretnego miasta i okolic, na terenie którego fotograf świadczy swoje usługi. Do tego jeśli chcemy skonkretyzować nasze potrzeby, dopiszmy „video”, „dojazd” czy „sesja plenerowa”. Unikajmy ogólnych fraz, typu „tanio” czy „skutecznie”, przecież nie szukamy drożyzny, ani nieskutecznych rozwiązań.

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Oczywiście zanim zdecydujecie się na zatrudnienie któregoś z fotografów zaproponowanych przez wyszukiwarkę, dokładnie przejrzyjcie portfolio (książkę zdjęć) zamieszczoną na stronach fotografów. Tylko w ten sposób będziecie mogli przekonać się, czy stylistyka zdjęć danego fotografa odpowiednia waszym oczekiwaniom i potrzebom. Pamiętajcie też, że każdy fotograf specjalizuje się w innego typu zdjęciach. Jeden jest dobry w portretach, inny genialnie robi reportaże. Jeszcze inny jest prawdziwym mistrzem w zdjęciach plenerowych. Nic tak nie przybliży wam sylwetki fotografa, niż jego portfolio. Ono także powie wam wszystko o fotografie, który was zainteresował.

Targi ślubne

Dobrym pomysłem jest także wybranie się na targi ślubne, gdzie w jednym miejscu można dotrzeć do wielu ofert, obejrzeć albumy, fotoksiążki, filmy ze ślubów. Plusem targów ślubnych jest możliwość spotkania się twarzą w twarz z fotografem, porozmawiania z nim, ustalenia szczegółów, przyjrzenia się umowie, itp.

Opinie znajomych

Dobrym sposobem poszukiwań jest poczta pantoflowa. Znajomi lub znajomi znajomych bardzo często dysponują wiedzą na temat fotografów ślubnych, zwłaszcza jeśli sami ślub mają już za sobą. Znajomi mogą polecić wam swojego fotografa lub fotografa, który wykonywał zdjęcia na ślubie ich przyjaciół. Musicie jednak pamiętać o jednym. Tego typu sposób poszukiwań jest szalenie wygodny, ale nawet on nie zwalania was z konieczności przejrzenia portfolio fotografa. Bo co jeśli znajomi znajomych preferują estetykę zdjęć rodem z kiczowatych lat 80-tych, a wy wolicie subtelny glamour?

źródło: pinterest
źródło: pinterest

Blogi, fora

Bardzo pomocne mogą okazać się blogi i fora internetowe, gdzie ludzie wymieniają się informacjami dotyczącymi usług fotograficznych. W ten sposób zyskacie informacje sprawdzone i z pierwszej ręki. Warto przejrzeć wiele propozycji, żeby móc zrobić jak najlepsze rozeznanie i dokonać porównania. Pamiętajcie, że zanim wejdziecie na forum, musicie również zawęzić krąg poszukiwań, a więc wpisać najbardziej pożądaną frazę (np. fotograf poznań, fotograf wrocław). Bo po co tracić czas na czytanie opinii o fotografach z Pomorza, z których usług i tak nie skorzystacie? 🙂

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *