Modne czy wygodne? Jakie buty do ślubu wybrać?

768b8c86e5b4b2b65e6f861a8eeeddc7

Każda panna młoda ma ten sam dylemat: w jakich pójść do ślubu? W wielu sklepach można znaleźć buty dedykowane pannom młodym, czyli klasycznie białe pantofle na obcasie. Pry odrobinie szczęścia znajdziemy modele nie będące synonimem kiczu. Niestety, większość fasonów nie zachwyca swą urodą. Dlatego też, coraz więcej przyszłych panien młodych decyduje się na obuwie pochodzące z półki innej, niż ta z napisem „ślubne”.

Trzeba przyznać, że w przypadku butów ślubnych bardziej liczy się wygoda, aniżeli wygląd. Jednakże warto mieć na stopach buty nie tylko komfortowe, ale również ładne i modne. W końcu z założenia ślub bierze się raz w życiu, no, przynajmniej ten kościelny 😉

Zamiast wybierać między wygodą, a wyglądem, powinnyśmy nabyć dwie pary obuwia ślubnego i po problemie. W jednych zaczniemy uroczystość, w drugich stylowo ją zakończymy. Dlaczego ta druga para jest tak potrzebna? Powód jest dość błahy. Ładne, ale niewygodne buty mogą odebrać całą radość z uroczystości. Nic bowiem nie jest w stanie zniszczyć humoru tak bardzo jak niewygodne, uciskające buty i bolące z tego powodu stopy.

Kolejna rada: w dniu ślubu świetnie sprawdzą się buty o dobrze znanym nam fasonie. Panny młode, które na co dzień biegają w szpilkach i bardzo dobrze czują się na wysokich obcasach, mogą śmiało sięgnąć na takie obuwie. Jeżeli jednak na co dzień wybieramy płaskie i wygodne trampki bądź baleriny, wysokie szpilki mogą okazać się nie lada wyzwaniem. Najlepiej postawić na buty na niezbyt wysokiej i niezbyt cienkiej szpilce, a także poświęcić trochę czasu na rozchodzenie wybranego modelu. Wygodniejsze są buty z dodatkową platformą, trzeba tylko pamiętać, że im wyższa platforma, tym trudniej się tańczy.

Ponieważ wesele to wydarzenie, podczas którego bardzo dużo się tańczy, warto rozważyć robione na zamówienie buty taneczne. Wbrew pozorom nie jest to znaczący wydatek, ponieważ parę tanecznych butów dobrej jakości można dostać już od 300 zł. Z pewnością jest to propozycja godna rozważenia. Buty taneczne są bardzo wygodne, dopasowane indywidualnie do stopy, do tego nie za wysokie. Na pewno uda się w nich przetańczyć całą noc.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *