Panna Młoda w stylu boho

panna młoda w stylu boho

Styl boho skradł nasze serca już kilka sezonów temu. Chętnie nosiłyśmy długie, luźne sukienki, transparentne koszule z haftem i bluzki ozdobione gustownymi koralikami. Dziś styl boho śmiało opanował modę ślubną. To doskonała propozycja dla dziewczyn, którym daleko jest do księżniczki z tiarą na głowie. Jeśli w dniu swojego ślubu chcesz wyglądać pięknie, ale niezbyt sztywno i przesadnie strojnie, wybierz suknię w stylu boho, wianek z kwiatów zamiast welonu, a zamiast ciasno upiętego koka – luźne fale lub warkocz.

Skąd ta popularność boho?

Na to pytanie można odpowiedzieć w bardzo prosty sposób. Po pierwsze, kobiety wyraźnie miały dość tiulowych spódnic w kształcie bezy, niebotycznie wysokich szpilek, przez które pierwszy taniec wydawał się być niczym szczyt Mount Everest, a także sztywnych gorsetów, które powodowały, że nie miały szansy spróbować niczego oprócz skromnej przystawki. Chodzi o poczucie komfortu! Poza tym, zadęcie i przepych są teraz niezbyt dobrze postrzegane. Coraz częściej w stylizacjach ślubnych stawia się na naturalność, a nie teatralność. A styl boho świetnie wpisuje się w naturalność.

Ponadto, coraz więcej par młodych pragnie zerwać z przeświadczeniem, jakoby ślub miał być najbardziej wystawną imprezą w ich życiu. Zaciąganie kredytu na tę okoliczność dla wielu z nas, wydaje się być po prostu głupotą. Zamiast folgować zasadzie „zastaw się, a postaw się” i organizować królewskie wesela, coraz chętniej stawiamy na przyjęcia kameralne, bliskie naturze i dalekie pałacowym przepychom.

delikatna ślubna suknia w stylu boho z ażurowanym topem bez pleców

lejąca się ślubna suknia w stylu boho z długimi ażurowymi rozszerzanymi rękawami i głębokim wycięciem na plecach

Boho sukienki – elegancka prostota

Suknie ślubne w stylu boho należą do jednych z najpiękniejszych. Każda dziewczyna wygląda w nich świeżo i pięknie. W boho sukniach królują przezroczystości, koronki i hafty. Nie ma w nich miejsca na bezy i zaspy śnieżne. Góra jest najczęściej prosta, aczkolwiek elegancko zdobiona haftem lub kamykami, ewentualnie zwiewnymi falbanami. Dół z kolei luźno opada i jest bardzo delikatny. Nowoczesne sukienki w stylu boho stanowią połączenie prostej spódnicy i koronkowej bluzki.

romantyczna suknia w stylu boho z odkrytymi plecami

długa suknia w stylu boho z rozszerzanymi koronkowymi rękawami

dwuczęściowa suknia w stylu boho w delikatnej koronki

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *