Jak wykonać profesjonalny domowy manicure

domowy manicure - malowanie paznokci

Manicure odgrywa bardzo ważną rolę w stylizacji ślubnej. Podkreśla piękno sukni ślubnej, dopełnia makijaż, a także może zastąpić tradycyjną biżuterię. Najbezpieczniej przygotować paznokcie dzień przed uroczystością tak, aby w razie czego był czas na skorygowanie ewentualnych błędów i niedociągnięć. Na zrobienie paznokci możesz umówić się z kosmetyczką, ale możesz też zrobić je sama. Domowy manicure jest prostszy niż się wydaje (sprawdź). Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie gadżety i gotowe. Musisz pamiętać, że oprócz walorów estetycznych, domowy manicure musi być przede wszystkim trwały. Oto co będzie potrzebne do wykonania profesjonalnego i trwałego manicure w domu: pilnik szklany lub papierowy, polerka do paznokci, miseczka z ciepłą wodą z dodatkiem oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci, żel do zmiękczania skórek, drewniane patyczki do usuwania skórek, preparat zwiększający przyczepność lakieru, baza pod lakier, lakier właściwy, preparat nawierzchniowy, nabłyszczacz do paznokci. A teraz do dzieła!

Zanim przejdziemy do malowania

domowe manicure - wymoczenie dłoni w miseczce z ciepłą woda z dodatkiem oliwki np. dla dzieciDomowy manicure dobrze jest zacząć od wymoczenia dłoni w miseczce z ciepłą wodą z dodatkiem oliwki dla dzieci lub oliwy. Mocz dłonie około 5 minut, a następnie delikatnie je osusz, a skórki posmaruj preparatem złuszczającym (do nabycia w drogerii). Po około 3 minutach możesz już odsunąć skórki drewnianym patyczkiem. Zmyj preparat do skórek z dłoni. Teraz możesz przejść do piłowania paznokci. Nigdy nie piłuj paznokci metalowym pilniczkiem. Taki tylko uszkodzi paznokcie i znacznie obniży ich kondycję. Lepiej wybierz pilnik szklany lub papierowy – są o wiele delikatniejsze. Paznokcie piłuj wykonując krótkie pociągnięcia pilnikiem – najlepiej w tym samym kierunku. Na koniec sięgnij po polerkę i wypoleruj nią płytkę paznokci. Dzięki temu prostemu zabiegowi, lakier będzie trzymał się dłużej na paznokciach. Pamiętaj jednak, że jeśli twoje paznokcie są cienkie i zniszczone, polerowanie może jedynie im zaszkodzić.

Malujemy paznokcie

domowe manicure - nakładanie pędzelkiem bezbarwnego olejku zmiękczającego na skórki Gdy paznokcie będą już ładnie opiłowane i wypolerowane, możesz przejść do ich malowania. Jeśli chcesz, aby lakier trzymał się na paznokciach dłużej, powinnaś sięgnąć po preparat odtłuszczający. Usunie z paznokci resztki mydła, kremu do rąk lub sebum. Preparat nie tylko odtłuszcza płytę paznokcia, ale także gruntuje, co zapewnia lakierowi większą przyczepność i zapobiegnie rozdwajaniu paznokci. Domowy manicure nie może obyć się bez bazy pod lakier. Kosmetyk ten chroni płytkę przed przebarwieniami oraz żółknięciem, a także poprawia przyczepność lakieru właściwego. Jeśli chodzi o nakładanie lakieru, to zawsze lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy niż jedną grubą. Dlaczego? Bo jedna gruba warstwa nie tylko schnie dłużej, ale i szybciej odpryskuje. Pozwól wyschnąć każdej warstwie lakieru, nie nakładaj świeżej warstwy na jeszcze mokrą.

Zabieg wykańczający manicure

domowe manicure - na pierwszym planie piękne i zadbane dłonie z pięknymi paznokciami na które młoda kobieta nakłada kremKońcowym etapem domowego manicure jest położenie na lakier preparatu nawierzchniowego, który nada manicure piękny i szklisty połysk, a także przedłuży trwałość koloru. Czasami można go kupić pod nazwą: utwardzacz. Na koniec wmasuj w skórki oliwkę, a na dłonie nałóż krem do rąk.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *