Jak wybrać idealną suknię ślubną

suknia ślubna z odkrytymi plecami przeciętymi na krzyś ramionami, talia zaakcentowana małą kokargą
źródło: www.pinterest.com

Suknia ślubna to jeden z najważniejszych elementów uroczystości. Każda Panna Młoda chce, aby jej suknia była jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Nic w tym dziwnego, gdyż podczas ślubu oczy wszystkich są zwrócone właśnie na Panią Młodą i jej kreację. Na czym się skupić szukając tej jedynej, wymarzonej sukni? Na co zwrócić uwagę, aby efekt finalny był efektem wow? Poniżej kilka wskazówek dotyczących wybierania i zakupu sukienki ślubnej.

  1. Nigdy nie kupujemy bez mierzenia

Podoba Ci się sukienka, którą znalazłaś w Internecie? Zanim ją kupisz, koniecznie zobacz ją na żywo i… przymierz! Bardzo często zdjęcia z Internetu mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Światło, scenografia, subtelne podpięcia sukni tu i ówdzie sprawiają, że na zdjęciach kreacja prezentuje się obłędnie, co nie oznacza, że na żywo będzie wyglądać równie dobrze. Poza tym, modelka prezentująca suknię może mieć inną sylwetkę niż ty. Dlatego zanim klikniesz „kup to”, obowiązkowo przymierz kreację i sprawdź, jak prezentuje się na tobie.

  1. Ubieramy, a nie przebieramy się

Sekret idealnego wyglądu podczas ślubu? Suknia, która podkreśla naszą osobowość, charakter, naturalną urodę, a nie przebiera! Ślub to nie teatr. Podczas uroczystości masz być sobą, a nie kimś innym. Suknia ma podkreślić twój własny urok, a nie przebrać cię za kogoś, kim nie jesteś. Jeśli jesteś dziewczyną z rockowym pazurem, nie dla ciebie sukienka księżniczki, z kokardami i kaskadami falban, itp. Nie każda z nas dobrze też wygląda w modnych obecnie koronkach. Niektórym dziewczynom koronki dodają dodatkowych lat, a przecież tego nie chcemy, prawda?

  1. Suknia ma podkreślać indywidualne cechy

Idealna sukienka ślubna to taka, która ładnie współgra z odcieniem naszej skóry. To suknia, która podkreśla nasz indywidualny gust, charakter i osobowość. W końcu to taka suknia, która podkreśla atuty naszej sylwetki, a jednocześnie sprytnie maskuje ewentualne jej mankamenty. Masz piękne nogi? Pochwal się nimi zakładając krótką sukienkę lub sukienkę asymetryczną – z krótkim przodem i dłuższym tyłem. Jesteś niepoprawną romantyczką? Wybierz suknię w stylu empire. I tak dalej, i tak dalej.

  1. Z profesjonalistą, a nie z mamą

Większość Panien Młodych ma w zwyczaju zabierać ze sobą na poszukiwania sukni idealnej mamę lub przyjaciółkę. Błąd! Najbliższe nam osoby nie są obiektywne. W każdej sukni będziesz podobać się im w równym stopniu, zwłaszcza mamie, która twój ślub przeżywa najbardziej. Dla niej jesteś zawsze piękna i we wszystkim wyglądasz dobrze, nawet jeśli suknia sprawia, że twoje biodra wyglądają gigantycznie, a talia jest mało widoczna. Dlatego zamiast mamy, na poszukiwania sukni idealnej zabierz ze sobą specjalistę. Dziś korzystanie z usług stylisty jest czymś zupełnie naturalnym. Profesjonalny stylista nie tylko pomoże ci wybrać najlepszą sukienkę, ale także zadba o właściwe dodatki, które zapewnią efekt wow.

  1. Tylko profesjonalny salon

W dzisiejszych czasach istnieje wiele miejsc sprzedających sukienki ślubne. Warto jednak wybrać się do salonu profesjonalnego, z bogatym doświadczeniem i dobrą renomą. W takim salonie nie tylko zakupisz suknię oryginalną, ale będziesz mogła mieć pewność, że jest ona uszyta z naprawdę dobrej jakości materiału, co jest kwestią niezwykle ważną. Nie zawsze warto oszczędzać na sukni. Tańszy materiał może nie wytrzymać tańców do białego rana… A przecież żadna z nas nie chce zaliczyć wpadki na własnym ślubie.

  1. Nigdy nie kupujemy na ostatnią chwilę

Zakupu sukni ślubnej nigdy nie zostawiaj na ostatnią chwilę. Poszukiwania sukienki dobrze jest rozpocząć NAJPÓŹNIEJ trzy miesiące przed uroczystością. Panna młoda powinna pamiętać, że termin realizacji zamówienia sukni ślubnej waha się w granicach od 2 do 4 miesięcy. Wszystko zależy od liczby zamówień na poszczególne kolekcje w danej firmie. Po odebraniu sukni czasami potrzebne są jeszcze małe krawieckie korekty, np. dopasowanie długości sukni do wysokości obcasów butów ślubnych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *