Zadbaj o swoją obrączkę

dwie obrączki z łaczonego białego złota satynowanego i na wysoki połysk, wersja dla panny młodej wysadzana na całym obwodzie kamieniami
źródło: www.pinterest.com

Obrączka – symbol miłości i jeden z najważniejszych elementów biżuteryjnych. Na początku idealna, piękna, błyszcząca… Z czasem jednak staje się matowa, porysowana. A przecież każdy z nas chce posiadać na palcu obrączkę, która wygląda pięknie pomimo mijającego czasu. Jeśli chcecie, aby Wasze obrączki nie straciły na swej urodzie, musicie odpowiednio o nie zadbać. W jaki sposób? O tym poniżej.

  1. Czyszczenie obrączek

Każda obrączka raz na jakiś czas wymaga dokładnego wyczyszczenia. W ten sposób pozbędziemy się z niej zanieczyszczeń, szczególnie nieładnych nalotów, które mogłyby powodować ciemnienie obrączki. Obrączki najlepiej czyścić przy użyciu specjalnych produktów przeznaczonych do czyszczenia biżuterii. W specjalistycznych sklepach bez problemu dostaniecie odpowiednie ściereczki i chusteczki do czyszczenia wyrobów biżuteryjnych. Warto nabyć także specjalne tkaniny do polerowania obrączek.

Jeśli nie posiadacie specyfików do czyszczenia biżuterii, obrączki możecie wyczyścić zanurzając je w wodzie z kropelką mydła w płynie. Obrączki możecie wyczyścić również przy użyciu miękkiej szczoteczki do zębów dodając odrobinę pasty do zębów. Na koniec należy pamiętać o obfitym opłukaniu, a następnie wysuszeniu obrączek.

  1. Mocowanie kamieni

Po kilku latach użytkowania obrączek, zatopione w nich kamienie lub cyrkonie lubią się rozluźniać, przez co mogą wypadać. Warto więc zabrać swoje obrączki do jubilera, który sprawdzi czy kamienie są nadal dobrze umocowane, czy nie wypadną, itp. W razie potrzeby, na nowo umocuje kamienie tak, żeby nie wypadały.

  1. Ściągamy i chowamy

Nie jest tajemnicą, że obrączki najbardziej niszczą się podczas wielu codziennych obowiązków – zmywania naczyń, ręcznego prania, naprawiania samochodu. Dlatego też, aby przedłużyć żywotność obrączek należy ściągać je zawsze przed wykonaniem wszelkich ryzykownych dla nich czynności. Aby mieć pewność, że nigdy nie zgubicie swoich obrączek, warto znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, gdzie zawsze będziecie je zostawiać. Może to być na przykład mała szkatułka lub ozdobne pudełeczko. Może to być także mała ozdobna tacka albo talerzyk. Dobrze jest także postarać się o materiałowy woreczek, w który schowacie obrączkę zanim włożycie ją do szkatułki. W ten sposób obrączka na pewno się nie zarysuje i będzie jeszcze bardziej bezpieczna.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *