Dodatek ślubny – kolczyki srebrne

stylizacja ślubna uzupełniona o kolczyki srebrne

Biżuteria ślubna to temat rzeka. Można o nim pisać i pisać i pisać. Nie tak dawno temu na tapetę braliśmy odpowiedni dobór naszyjników do kreacji ślubnej. Dziś zajmiemy się wyborem kolczyków. To, że odgrywają one bardzo ważną rolę w stylizacji ślubnej, nie trzeba nikogo przekonywać. Odpowiednio dobrane kolczyki potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Dodają wyrafinowanej elegancji, zadają szyku, a kiedy trzeba potrafią też dodać pazura. Wybierając kolczyki, na pewno warto postawić na kolczyki srebrne (sprawdź). Są one mniej krzykliwe od złotych i bardziej współgrają z bielą sukni ślubnej. Uwaga! Należy pamiętać, że kolczyki to dość drobny element stylizacji ślubnej. Warto więc dobierać je ze szczególną troską i uwagą.

Kolczyki a sylwetka

Mało kto pamięta o tym, aby kolczyki były dobierane nie tylko do stylu sukni, ale także sylwetki panny młodej. Delikatne i małe kolczyki srebrne na obfitszych kształtach mogą zginąć, natomiast pokaźne kolczyki na szczuplutkiej figurze mogą wyglądać dość nachalnie i odbierać urok filigranowej sylwetce.

kolczyki srebrne z ponadczasową perłą
kolczyki srebrne z perłą (źródło: Pandora)

 

wiszące na sztywt kolczyki srebrne z cyrkonią
kolczyki srebrne z cyrkonią (źródło: Pandora)

Kolczyki a fryzura

Kolczyki poza tym, że muszą pasować do sylwetki panny młodej, muszą też współgrać z jej fryzurą. Do koków i upiętych włosów bezpiecznie jest wybrać kolczyki srebrne typu wkrętki. Tego typu kolczyki będą też najbardziej zauważalne w takich fryzurach. Natomiast do rozpuszczonych włosów dobrze prezentować się będą kolczyki wiszące.

kolczyki srebrne w kształcie nieskończoności na sztywt
kolczyki srebrne w kształcie nieskończoności (źródło: Pandora)

 

długie z motywem kwiatowym kolczyki srebrne z ciemnofioletową cyrkonią
kolczyki z ciemnofioletową cyrkonią (źródło: Pandora)

Kolczyki a kształt twarzy

Kolczyki srebrne same w sobie mają wiele uroku. Aby nie przytłoczyć ich piękna, dobrze jest dobrać je do owalu twarzy. I tak np. długie, wiszące kolczyki będą świetnie wyglądać przy twarzy okrągłej. Przede wszystkim ładnie wysmuklą taką twarz i optycznie ją wydłużą. Przy twarzy podłużnej warto zdecydować się na kolczyki z dużą ilością zdobień i dodatków. Twarz trójkątna lubi kolczyki z szerszym dołem i węższą górą. A co z twarzą kwadratową? Na zasadzie kontrastów, najlepiej dobrać do niej kolczyki srebrne o okrągłym kształcie. Jeśli nie boicie się przesądów i nie wierzycie w nie, zdecydujcie się na perełki, które ładnie złagodzą rysy twarzy.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *