Wywoływanie zdjęć ze ślubu – jak zrobić piękny album?

nowożeńcy

Ślub i wesele, niezależnie od tego, czy huczne i z setką gości, czy skromne i tylko w gronie najbliższych, są wydarzeniami, które na zawsze pozostaną w pamięci. Pamięć jednak z czasem się zaciera, a wtedy warto mieć blisko siebie przedmioty, które ją odświeżają i pozwalają piękne chwile przeżywać na nowo.

Zdjęcia są najlepszą pamiątką!

Chociaż w nasze życie już dawno wkroczyła technologia pozwalająca na filmowanie zdarzeń, to wciąż zdjęcianajpopularniejszą pamiątką z tych niezwykle ważnych i trochę mniej doniosłych. Fotografujemy obecnie wszystko: krajobrazy widziane podczas wakacji, narodziny dziecka, życie codzienne, posiłki, jakie gotujemy lub zamawiamy w restauracji. Obrazy przechowywane w komputerze czy wklejane do albumu można w każdej chwili odtworzyć.

Można je także wywołać, zawiesić na ścianie, ustawić w ramkach, można je podarować bliskim, by mieli poczucie, że na każdym kroku im towarzyszymy. Nie inaczej jest ze zdjęciami ślubnymi: warto mieć chociaż kilka portretów i odbitek, na których uwieczniono jedno z najpiękniejszych wydarzeń z życia.

Sprawdź ofertę wywoływania zdjęć online

 

Po pierwsze – dokonaj wyboru albumu

Znakomita większość zdjęć przechowywana jest obecnie na dyskach komputerów, w komórkach czy w tak zwanych “chmurach”. Jednak to nie zdjęcia wirtualne, ale rzeczywiste przynoszą najwięcej radości. Można je wyjmować zawsze, kiedy pojawi się w nas chęć refleksji i przywołania wspomnień. I tak jak w przypadku wielu dóbr, tak i albumów na rynku jest olbrzymia ilość.

Część dedykowana jest właśnie zdjęciom ze ślubu: mają okładki w pastelowych kolorach lub bieli, ozdabiane są zdjęciem lub rysunkiem obrączek, kwiatów czy gołębi. Ślubne albumy mają też często niezwykle kunsztowne okładki skórzane albo ze skóry ekologicznej z tłoczeniami, kupić można też albumy oprawione w atłas czy w inną przyjemną w dotyku tkaninę.

Album do zdjęć ślubnych można także wykonać własnoręcznie. W tym celu niezbędne będą kolorowe grube kartki, kawałki tkanin, wstążki czy kawałki ozdobnej tapety. Jednak nie każdy ma dryg do prac ręcznych, nie każdy ma też czas i ochotę na wykonanie albumu samodzielnie. Można więc poszukać innego rozwiązania, na przykład wywołać zdjęcia w formie książki. Zdjęć w takiej książce nie trzeba samodzielnie wklejać czy układać na stronach, ale należy ją zaprojektować na ekranie komputera, dodając też wybrany wygląd okładki czy ciekawe dodatki na stronach pomiędzy zdjęciami.

Zanim jednak przystąpimy do wywoływania zdjęć, warto zastanowić się nad tym, jakie formaty zmieszczą się do albumu. Album może mieć małą formę kieszonkową, która ogranicza rozmiar zdjęć do 13×9 cm czy 15×10 cm. Można jednak i często warto, zdecydować się na większy album, do którego zmieszczą się także duże portrety. Model albumu, do którego wkleja się zdjęcia samodzielnie i zakrywa folią, pozwala na ułożenie w nim zarówno zdjęć małych, jak i dużych. Także wtedy, kiedy sami chcemy wykonać album, powinniśmy najpierw określić pożądany rozmiar zdjęć.

 

zdjęcia

Jak wybrać odpowiednie zdjęcia?

Współczesne aparaty cyfrowe pozwalają na bezkosztowe mnożenie ujęć, a jednak w albumie nie zmieszczą się ich tysiąca, trzeba więc ograniczyć się do kilkudziesięciu. Przy wyborze zdjęć do albumu ślubnego powinno się wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar całego albumu, ale także to, komu ma on służyć. Inne zdjęcia można dobrać do albumu pary młodej, inne dla rodziców młodego małżeństwa, jeszcze inne, kiedy album ma trafić do świadka i świadkowej. Oczywiście w każdym mają znaleźć się zdjęcia pary młodej, ale warto wybrać też te z osobami, którym album będziemy wręczać, by czuli się wyróżnieni i mogli na nich odszukać siebie.

Podczas układania zdjęć trzeba też pamiętać o chronologii. Często fotograf towarzyszy parze młodej od chwili rozpoczęcia przygotowań do ślubu, aż do momentu, kiedy gaśnie światło w sypialni. Warto więc wybrać po kilka zdjęć z każdego takiego momentu i ułożyć je z zachowaniem toku wydarzeń.

Album często też bywa okraszony komentarzami, pamiątkami w postaci zaproszenia, winietki czy indywidualnych podziękowań.

 

klisza

 

Wywoływanie zdjęć

Najtrudniejszym zadaniem podczas przygotowywania albumu jest wybieranie do niego zdjęć, a nie ich wywoływanie. Wywołać zdjęcia można bowiem bez wychodzenia z domu, szybko i tanio. Wystarczy mieć dostęp do internetu i wybrać zaufaną firmę, która specjalizuje się w produkowaniu zdjęć i foto pamiątek z plików przesłanych przez klientów.

Zdjęcia przesyła się do firmy, następnie wybiera format, rodzaj papieru i sposób odebrania zdjęć, zwykle jest to przesyłka pocztą lub kurierem. Cały proces wywoływania zdjęć online trwa zaledwie kilkadziesiąt godzin, a odbitki są niedrogie. Można więc od razu zamówić nie 10 czy 50, ale nawet kilkaset zdjęć w różnym formacie, tak, by skompletować nawet kilka różnych albumów, część zdjęć włożyć w ramki lub umieścić na ścianie w postaci plakatów.

Album ze ślubu może być niepowtarzalnym prezentem!

Przygotowania do ślubu to często ciężka praca, dlatego parze młodej zazwyczaj pomagają rodzice, przyjaciele, świadkowie. Warto pamiętać o stworzeniu dla nich indywidualnego, niepowtarzalnego upominku, a takim może być właśnie album ze zdjęciami. Piękna oprawa, odpowiednio dobrane zdjęcia, dedykacja wpisana własnoręcznie sprawią, że ze zwykłego zbioru ślubnych zdjęć powstanie pamiątka na dziesięciolecia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *